Dům

Jaká je výška odpadu pračky?

Máte nový spotřebič a hledáte návod, jak a zapojit pračku a jaká má být výška odpadu pračky? Stačí dodržet pár důležitých zásad a postupovat krok za krokem.

Instalace a napojení pračky

Po rozbalení pračky najdete v příslušenství napouštěcí hadici a servisní klíč. S jeho pomocí na zadní straně pračky odšroubujete 4 aretační šroubky, které slouží jako pojistka proti poškození bubnu při převozu. Tady je návod jak zapojit pračku.

Umístění pračky ve zcela rovné poloze

Zkontrolujte, zda pračka stojí skutečně rovně. Do roviny ji vyrovnáte pomocí šroubovacích nožiček. Tím se vyhnete přílišným vibracím a poskakování pračky. Rovné postavení pračky zkontrolujte vodováhou. Pro cirkulaci vzduchu nechte mezi zadní stěnou sušičky a zdí alespoň 10 cm volného prostoru.

Odstranění pojistky proti poškození bubnu

Podle návodu modelu odstraňte pojistku proti poškození bubnu. V návodu je její umístění zvýrazněno. Aretační šroubky uschovejte pro případ převozu pračky.

Přívod vody do pračky pomocí hadice

Jeden konec napouštěcí hadice pro přívod vody upevněte na zadní stranu pračky a druhý přišroubujte k přívodu vody. Zkontrolujte těsnění a dotáhněte hadici. Výška pračkového sifonu, výška přívodu vody by měla být stejná jako výška odpadu, nebo třeba výška dřezu. Vzdálenost vody od odpadu by měla být vždy co nejkratší.

Připojení pračky přímo na odpad

Přímé připojení pračky na odtok odpadu ve zdi je nejbezpečnější způsob připojení. Výška odpadu pro pračku by měla být minimálně 60 cm a maximální výška odpadu pračky je 100 cm. Průměr odtokového potrubí má mít alespoň 4 cm. Odtokovou hadici pračky napevno napojte k potrubí pomocí svorek a plastového kolena.

Napojení pračky k sifonu pomocí spojovacího mezikusu

Pračku můžete napojit na odpad připojením k sifonu umyvadla nebo vany. Stačí dokoupit spojku ve tvaru T, ke které připojíte odpadní hadici z pračky. Pračka však musí stát v blízkosti umyvadla či vany. Nastavování hadice není bezpečné. Prověřte si, jaká má být výška odpadu umyvadla.

Zapojení pračky do elektrické sítě

Pračku zapojte do elektrické zásuvky 230 V se samostatným jističem 16 A. Pro bezpečnost mějte samostatnou zásuvku pro pračku a přímé napájení. Důležitou bezpečnostní pojistkou jsou proudové chráničky u všech zásuvek v koupelně. Dbejte také na pravidelné čištění pračky i odpadní hadice.

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *