tepelné_čerpadlo_PR
Dům

Cena tepelného čerpadla, věděli jste toto?

Tepelná čerpadla nejsou komodita, kterou by šlo vybírat výhradně podle ceny. Zároveň, nepoctiví obchodníci jsou si vědomi toho, že běžný spotřebitel neví, podle jakých jiných parametrů se orientovat, proto prodejní cenu tepelného čerpadla uměle snižují s tím, že na důvěřivém klientovi následně vydělají prodejem nutných komponentů a služeb.

Na kvalitní tepelná čerpadla lze získat dotaci od státu

Na pořízení tepelného čerpadla vám přispěje i stát, pokud plánujete koupi zařízení, které splňuje podmínky pro získání dotace. Prostředky od státu přitom pokryjí až 95 % ceny tepelného čerpadla, kdy získat lze částku až 130 000 Kč, viz stránka s přehledem dotací na tepelná čerpadla webu Abeceda-cerpadel.cz.

Tepelná čerpadla lze financovat i účelovým úvěrem

Ať už se jedná o hypoteční úvěr či úvěr ze stavebního spoření. Investice do tepelného čerpadla jsou považovány za investice do bydlení a lze je tedy financovat účelovým hypotečním úvěrem a úvěrem ze stavebního spoření.

Levná tepelná čerpadla levně pouze vypadají

Nepoctiví prodejci tepelných čerpadel uměle snižují pořizovací cenu tepelných čerpadel tím, že neuvádí náklady na kompletní produkt, často je tak nutné dokoupit např. elektrokotel, nerezový zásobník teplé vody, vyhřívanou vanu pro odvod kondenzátu apod., investice do těchto komponentů snadno vyšplhají do vyšších desítek tisíc korun!

Tento příklad webu Abeceda-cerpadel.cz ukazuje, že investice do kvalitního tepelného čerpadla se vrátí během cca 4-5 let i v případě, že prodejní cena je vyšší o 100 000 Kč v porovnání s levným a nekvalitním tepelným čerpadlem.

Desítky tisíc korun můžete utratit i za pravidelné servisní práce

Náklady na povinné roční revize chladivového okruhu či povinné servisní záruky šplhají do vyšších jednotek tisíc korun měsíčně, tj. po dobu životnosti tepelného čerpadla na ně snadno vynaložíte desítky tisíc korun! Kvalitní tepelná čerpadla přitom podobně drahý servis nevyžadují.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *