Barvy,  Interiér

Jak vymalovat pracovnu?

I když je bílá barva takovou ustálenou klasikou, působí velmi sterilně, pokud ji nedoplníte vhodnými dekoracemi a doplňky. Jestliže si svou pracovnu vymalujete tou správnou barvou, můžete díky tomu zlepšit své soustředění i výkonnost v práci.

Barvu vybírejte podle svých preferencí i druhu povolání

Pracovna, kancelář, dílna či ateliér je místnost, kde hrají důležitou funkci barvy. Abyste zlepšili soustředění i výkonnost v práci, zkuste místo k práci a tvoření vymalovat odvážnějšími barvami. Podpoříte tím svou činnost. Je totiž vědecky prokázáno, že to skutečně funguje. Proto důmyslně volte barvy do interiéru.

Jemné, pastelové a méně intenzivní tóny

Každý z nás má oblíbenou. Kromě rad odborníků se vám barva musí líbit. Zaměřte se na to, jakou barvu máte rádi. Velmi intenzivní a syté barvy na nás působí někdy až negativně. Zvolte jemné a pastelové odstíny působící klidnějším dojmem.

Odstíny barvy přizpůsobte profesi

Barvy silně působí na psychiku, emoce i tvůrčí dovednosti. Umí povzbudit, uklidnit i uspávat a vybudit k asertivnímu i agresivnějšímu jednání. Pro podpoření tvůrčích činností a fantazie zvolte jiné barvy než pro práci s počítačem a kancelářské práci. Tyto barvy do pracovny podpoří produktivitu a výkonnost a působí psychologicky i vizuálně pozitivně.

Modrá barva do pracovny

Ideální barva pro pracovnu. Nerozptyluje, nevzbuzuje zbytečné emoce a nerozčiluje. Pomůže soustředit se na práci a myšlenky neodbíhají jinam. Zvolte takové odstíny, u kterých nebude pracovna působit příliš studeně a neútulně.

Námořní modř do pracovny

Klasická námořní modř na stěnách pracovny stimuluje mysl a vyvolává pocit klidu a míru. Evokuje představu nebe a mořských vln. Sytá modrá umožní, abyste mohli dobře pracovat, zároveň nebudete vystresovaní. Vyžaduje však místnost, ve které je dostatek přirozeného světla. Ideální pro pánskou pracovnu.

Světle modrá do pracovny

Sice studenější a zároveň povzbuzující. Světle modrá uklidňuje a vnese do pracovny pocit slunečného dne s modrou oblohou. Lze ji zvolit na všechny stěny nebo jen na strop. Je vhodnější pro dámskou pracovnu.

Zelená barva do pracovny

Vliv zelené barvy na psychiku je podobný jako u modré, více však uklidňuje, vzbuzuje pocit pobytu v přírodě a nepůsobí tak studeně. Přírodní odstín zelené barvy vzbuzuje klid a vyrovnanost, uklidňuje agresivitu a vztek. Budete s čistou a chladnou myslí řešit problémy a zbytečně se nestresovat zbytečnostmi.

Oranžová barva do pracovny

Odvážná barva se do běžné kanceláře moc nehodí. Pokud se zabýváte kreativními a tvůrčími činnostmi, je ideální. Umí povzbudit fantazii, zažene nudu a nenechá vás usnout na vavřínech. Zkuste jemné odstíny lososové, broskvové či meruňkové.

Červená barva do pracovny

Červená barva v pracovně může podpořit práci, při které je vyžadována výbojnost. Účetní však bude spíše rozptylovat. Sytě červená a rudá působí agresivně, ale odstíny bordó a světlejší červené pracovnu zútulní. Dejte ji jen na některé stěny.

Čokoládově hnědá do pracovny

Hnědé stěny vám poskytnou vřelý a zklidňující prostor ke zvládnutí i většího množství práce. Čokoládově hnědé stěny jsou moderní obdobou pracoven, které se dříve často obkládaly tmavým dřevem.

Teplý odstín bílé do pracovny

Teplý odstín bílé barvy vytvoří uklidňující pracovní prostředí a vašim očím umožní si odpočinout od zírání do obrazovky. Doporučujeme ji při práci s počítačem. Teplým odstínem může být třeba i slonová kot, krémová nebo béžová barva.

Světle šedá do pracovny

Světle šedá barva odstraní problémy se soustředěním. Je čistá, klasická, nadčasová a elegantní. Každé pracovně dodá jistou sofistikovanost. Využití šedé barvy je však mnohem širší.

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *