Dům

Jak zjistit majitele pozemku?

V dnešní době máte obrovskou výhodu, neboť internet poskytuje prakticky neomezenou škálu možností. Najít na něm majitele jakéhokoliv pozemku není vůbec těžké a nezabere to ani příliš času. Ať už máte důvody jakékoliv, můžete si jednoduše zjistit veškeré veřejné informace nejen o hledaném pozemku, ale také o jejím majiteli.

Proč byste to potřebovali vědět?

Největším důvod pro hledání majitele jakéhokoliv pozemku bude bezpochyby zvědavost. Ať už vás bude zajímat, komu patří opuštěná zahrada v sousedství nebo například na koho přepsali vaši prarodiče své pozemky. Můžete se také velmi jednoduše dozvědět, zda právě vy nevlastníte nějaké pozemky, což by bylo pro každého z vás jistě velice příjemné překvapení.

Kde tedy majitele hledat?

Pochopitelně každého z vás by jistě napadlo podívat se katastru nemovitostí. Ano, tento způsob je skutečně ten úplně nejlepší. Stačí se podívat na internetové stránky nahlížení do katastru nemovitostí, kde si po zadání několika údajů ihned ověříte vámi hledané informace. Ty jsou navíc dostupné 24 hodin denně 7 dní v týdnu, neboť se jedná o internetový portál, k jehož přístupu vám stačí pouze dostatečně kvalitní připojení k internetu. Vyhledat tedy můžete jak majitele polnosti, pozemku, tak také majitele budovy.

Jaké informace můžete zjistit?

Po vyhledání pozemku pomocí parcelního čísla, které jednoduše zjistíte z katastrální mapy, se dozvíte základní informace o hledaném pozemku. Zjistíte například vlastníky daného pozemku, věcná břemena i další velmi užitečné údaje nejen o vlastníkovi. Dále pak uvidíte výměru celého pozemku, jeho umístění v katastrální oblasti nebo například druh pozemku. Součástí tohoto náhledu je i výpis budov na pozemku spolu s jejich adresními čísly.

Vyhledání si majitele v katastru nemovitostí není nic příliš složitého. Nyní to nebude dělat problém ani vám, tudíž si hledanou osobu snadno zjistíte.

Mým koníčkem je samozřejmě psaní, nicméně většinu mého času mi zaberou mí dva synové - rošťáci. Rádi spolu jezdíme na výlety nejenom po okolí. Bydlím v miniaturní vesničce na úpatí Hostýnských vrchů, kde jsem se ráda usadila po rušném životě v Londýně. Večer si nejraději sednu s kamarády na pivko nebo třeba s kytarou k ohni a k dobrému jídlu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *