Interiér

Jak vyrobit lapač snů?

Lapače snů jsou estetickou ozdobou ložnice i ochranou před zlými sny. Zkuste si je vyrobit sami a protkat je osobitou výjimečnější. Postupujte podle našeho průvodce krok za krokem.

Pokud právě pátráte po tom jak zařídit Feng shui ložnici, lapač snů se do ní bude skvěle hodit. Nejprve obruč pevně omotáte semišovou stuhou, krajkou či kůží a pak vytvoříte pavučinu propletením provázku podél rámu obruče z vnější strany postupně směrem dovnitř. Nakonec ozdobte lapač snů peříčky, mušlemi a korálky.

Pomůcky:

  • Kovová nebo dřevění obruč
  • Semišová stuha, krajka nebo kožený proužek
  • Režný provázek nebo bavlnka
  • Peříčka, korálky, mušle a další ozdoby
  • Lepidlo
  • Nůžky

Postup:

Kovovou nebo dřevěnou obruč vámi zvolené velikosti obalte semišovou stuhou nebo krajkou. Ta by měla být dostatečně dlouhá a širší než je šířka obruče. Můžete ji však obalit i tenkou kůží nebo provázkem tak, aby nevznikly mezery. Můžete také obruč potírat lepidlem a stuhu přilepit stejně jako její konce.

Pak pevným režným provázkem, konopnou šňůrou či bavlnkou 10 x delším než je průměr obruče. Tradičně se používá provázek přírodní barvy, ale můžete použít libovolnou barvu.

Provázek pevně přivažte k horní části kruhu. Začněte tím, že uvážete dvojitý nebo trojitý uzel v horní části obruče. Omotejte provázek kolem obruče asi po 5 cm vzdálených odstupech od sebe.

Postupujte ve směru hodinových ručiček a natáhněte provázek nad obručí. Omotejte provázek kolem obruče a zpět přes sebe, abyste vytvořili smyčku. Než přejdete k další smyčce, ujistěte se, že šňůru pevně zatáhnete, abyste ji pevně zajistili a udrželi pevný a pěkný tvar lapače snů.

Pokračujte ve smyčkování provázku kolem obruče. Provázek obtočte kolem celého rámu. Konec provázku zajistěte uzlem. Pokračujte smyčkou přes provázek kolem středu první řady provázku a začněte tak druhou řadou. Na provázek průběžně navlékejte korálky. Postupně vytvořte síť a vyplňte jí střed obruče.

Pokračujte ve tkaní, dokud se uprostřed nevytvoří malý kruh. Konec opět zajistěte uzlem. Vytvořte očko na zavěšení lapače snů a navažte na něj provázek či stuhu na zavěšení v potřebné délce. Volné konce svažte do uzlu a pevně zatáhněte.

Zdobení lapače snů se odvíjí od vašich představ a kreativity. Přidávání korálků do sítě provádějte již během jejího vytváření. Můžete je rozmístit náhodně, nebo vytvořit pravidelný vzor a umístit korálek třeba na každý druhý provázek.

Nakonec na spodní část kruhu zavěste nastříhané proužky látky nebo provázky. Navažte je postupně vedle sebe na kruh v potřebné délce. Můžete použít jednobarevné proužky a provázky, anebo použít různé barvy nebo vzory látek a provázků. Tuto techniku ​​můžete také provést pomocí semišové stuhy, taftové stužky, krajky, proužků kůže, režného provázku či lýka.

Na proužky látky, stuhu či provázek navlékněte korálky, mušle či kamínky. Můžete na ně také navázat jednobarevná nebo různobarevné peříčka. Podobně si můžete sami vytvořit a pozměnit mnoho věcí v domácnosti. Kreativní tvoření přináší radost.

Často kladené otázky

Co je lapač snů?

Lapače snů jsou ochranné amulety proti zlým snům a silám, negativním energiím a astrálním bytostem, které na nás mohou útočit zejména ve spánku. Podle indiánských legend mají magickou moc a odděluje dobré od zlého, tedy myšlenky, sny i jiné formy energie.

Jak vyčistit lapač snů?

Spodní zavěšené třásně ofoukejte fénem od prachu a osprchujte studenou nebo vlažnou vodou. Pírkům voda nevadí. Dejte pozor na to, aby se voda nedostala k výpletu a ke kruhu, který je kovový.

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *