Dům

Jak vyhnat kunu ze střechy?        

Kuny jsou velmi čilé a plodné. Pokud se vám usídlí ve střeše, u kurníku nebo v motoru automobilu, čeká vás zdlouhavý a náročný boj. Jsou velmi chytré, mají velmi dobrou paměť a žijí klidně až 18 let. Protáhnou se úzkými skulinami, jsou mrštné a vyšplhají i po kolmé zdi do značně vysoké výšky. Jak na efektivní hubení kun?

Kde se kuny vyskytují

Kuny se klidně usídlí i ve velkých městech, daleko od přírody. V popelnicích mají dost potravy, kterou nemusí lovit. Často si zalezou do motoru teplého auta a prokoušou dráty a hadičky. Na vesnici se často usídlí na střeše domu. Střešní prostory s tepelnou izolací jim slouží jako pelechy, ve kterých se hromadí zbytky jídla a výkaly. Nenávratně zničí zateplení, jsou hlučné a zápach výkalů je odporný.

Kuny z auta vyžeňte biocidním sprejem

Pokud uvažujete, že si postavíte rodinný dům na klíč, nebo provádíte rekonstrukci, mějte na paměti, že se vám kuna může usadit v garáži i na střeše. V rámci prevence pravidelně do auta aplikujte odpuzovače kun ve spreji. Biocidní sprej kuny odrazuje a neškodí vnitřku vozu. Sprej aplikujte zespodu auta do vychladlé motorové části a nechte ho vyvětrat. Biocidní odpuzovač odstraní i zbytky zápachu.

Využijte ultrazvukové plašiče na kuny

Využijte také ultrazvukové plašiče na kuny, které nainstalujete do vnitřní části motoru na nevyhřívanou část a zapnout na noc. Odpuzovače kun vydávají zvuk ve zvukové frekvenci, která je kunám a dalším hlodavcům nepříjemná.

Chyťte kunu do pasti

Kunu zkuste chytit do pasti s návnadou a odvézt daleko od domu, jinak se vrátí. Pasti jsou opakovaně použitelné. Drátěnou past dejte do okolí auta a překryjte shora a ze stran tmavou látkou. Jako návnadu použijte načaté vařené vejce ve skořápce nebo švestky. Abyste nechytili sousedovu kočku, nedávejte do pasti ryby a maso.

Kuny v domě a na střeše

Vyplňte skuliny pod střechou těsnící pěnou. Plochy pravidelně čistěte a použijte sprejové odpuzovače proti zápachu. Instalujte elektronický odpuzovač, aby se kuna nechtěla vrátit. Na střechu zvolte ultrazvukový odpuzovač vyšší třídy. Pokud jste při úklidu objevili v trámech otvory, podívejte se, jak se zbavit červotoče.

Vsaďte na inovované odpuzovače

Některé odpuzovače mají kromě ultrazvukových vln zabudovaný pohybový senzor a LED světla, která spustí na kunu svoji nepříjemnou světelnou show při zaznamenání pohybu. 3D ultrazvukový plašič kun má dosah i v členitém terénu až 1 700 m3 a díky 3 reproduktorům a širokému pásmu signálu z půdy kuny vypudí.

Drátěné pasti na kuny

Nastražte klecové pasti na kuny s návnadou pod střechu a odvezte je daleko od místa bydliště, ať se nezvaní obyvatelé nevracejí zpět. Prostor musíte řádně vyčistit, vystříkat sprejovým odpuzovačem na kuny. Zabráníte tím návratu kun a nastěhování nových. Sklopce na kuny se nedotýkejte rukama, jinak se mu kuny vyhnou.

Pachový ohradník na kuny

Pachový ohradník na kuny injektujete na pachové nosiče v blízkosti střechy. Z nosičů se uvolňuje pach, který kuna identifikuje jako ohrožení života a svoje hnízdo přemístí jinam. Zkusit můžete třeba pachový ohradník HAGOPUR proti kunám, který funguje jako sprej. Součástí jsou aplikační polštářky a molitanové nosiče koncentrátu na kuny. Proti škodám způsobeným kunami zvažte pojištění majetku.

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *