lovelyhome-nahledovy
Domácnost

Pojištění majetku by nemělo chybět nikomu

Majetkové pojištění by snad mělo být stejně povinným jako povinné ručení. Není, a nejspíš ani nikdy nebude. Je proto na nás, abychom se chovali zodpovědně ke svému i cizímu majetku a majetkové pojištění neopomíjeli. Před čím nás chrání?

Dnes se pojištění majetku nabízí jako soubor několika pojištění. Obvykle jde o pojištění majetku (domova a zařízení) a pojištění odpovědnosti za škodu. Díky tomuto balíčku pojištění jste chránění před škodami způsobenými živly, před zloději, ale i před tím, když někomu způsobíte škodu vy. A nejde jen o to, že vytopíte sousedy. Pojištění odpovědnosti za škodu má mnohem širší uplatnění.

TIP: Uzavřít majetkové pojištění online je velice snadné a rychlé. Nemusíte tedy riskovat už ani den bez pojištění.

Ne vždy jsme strůjci svého osudu

Mnoho životních situací ovlivňujeme jen stěží. Orkán nad Českem, hořící zásuvka, povodeň i v místě, kde byste ji nečekali, vytečená pračka, vytopený byt sousedem, ale třeba i zabouchnuté klíče, které u bezpečnostních dveří a zámků dokážou vyjít pěkně draze. Do toho riziko krádeže zařízení a techniky v domácnosti. To vše dokážete ochránit vhodným pojištěním majetku. Tento typ pojistky je poměrně hojně využíván – víte ale, že ta vaše je skutečně tou nejvýhodnější? Neplatíte příliš? Bude plnění při pojistné události skutečně takové, jak očekáváte?

Určitě je vhodné si svoji smlouvu prověřit a případně se poohlédnout po vhodnější nabídce. Například ERGO pojišťovna je vyhlášená kvalitou svého majetkového pojištění. Uzavřete jej online a všechny podmínky pojištění najdete na webových stránkách pojišťovny. Takže se s nimi máte možnost obeznámit a srovnat je třeba s vaším stávajícím pojištěním.

Ať vás škoda jiných nepoloží na lopatky

Velice důležitým majetkovým pojištěním je pojištění odpovědnosti za škodu. Také vaše dítě pobíhá mezi regály v obchodě? Svalit pár lahví s alkoholem, ale i jiný dražší sortiment, může zcela zásadně nabourat rodinný rozpočet. Ještě větší škody dokážeme způsobit třeba při sportu. Stačí, že narazíte při lyžování vy, nebo vaše dítě do jiného lyžaře a způsobíte mu újmu na majetku či na zdraví. Pojistná ochrana se vztahuje i na škody, které způsobí například váš pes. Pojištění odpovědnosti za škodu je jistotou, která je k nezaplacení. Určitě na něj nezapomeňte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *