energie_úspora
Domácnost

Levná elektřina a plyn vám pomohou uspořit třeba i tisíce korun

O změně dodavatele energií se v posledních letech mluví velmi často. Přesto se jí spousta lidí bojí. Obávají se, že by se upsali k nevýhodné smlouvě, případně mají strach ze složitého zařizování na počátku. Obě dvě obavy jsou přitom zcela zbytečné.

Levná elektřina a plyn nejsou jen marketingovým tahákem, nýbrž realitou. Společnosti slibující konkrétní roční úsporu si však trochu vymýšlejí. Míra úspory záleží na tom, kolik energií doma spotřebujete. Čím více elektřiny a plynu vyplýtváte, tím vyšší úspory dosáhnete.

Nemůže být nová smlouva ještě méně výhodná?

Dodavatelé energií se snaží lákat na levný plyn a elektřinu, ale skutečně jsou tak levné? Není v tom nějaký háček? Obvykle není. Samozřejmě je vždy nutné si pečlivě přečíst smlouvu, zda v ní nejsou uvedené žádné nesmyslné poplatky a podivné podmínky.

Ideální je, když si vyberete nového dodavatele a před podepsáním smlouvy si o něm ještě něco zjistíte. Můžete zkusit jeho jméno vyhledat na internetu a přečíst si konkrétní recenze zákazníků.

Nebude přechod k jinému dodavateli náročný?

Nebude. Fyzicky se totiž neděje vůbec nic. Nebudou se měnit vaše rozvody elektřiny ani plynové potrubí. Pouze podepíšete novou smlouvu a rozvážete tu se starým dodavatelem. A mnohdy nemusíte dělat ani to, protože za vás vše zařídí váš nový dodavatel. Stačí mu podepsat plnou moc. Vaší jedinou starostí fakticky bude začít posílat peníze za energie na jiný účet.

Chcete vědět, jestli by se změna dodavatele vyplatila i vám a kolik by vám pomohla ušetřit? Podívejte se na web https://www.epet.cz/. Základem je poslat jim informace o spotřebě vaší domácnosti. Na základě ní vám připraví nabídku a návrh smlouvy, když budete se vším souhlasit, podepíšete smlouvu + plnou moc a tím je všechno vyřešeno. Přejít můžete jen s elektřinou, pouze s plynem nebo s oběma.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *