odtahový_ventilátor_PR_Inventer
Domácnost

Rekuperační jednotky, které lze instalovat skutečně kamkoliv – to je Inventer

Rekuperace vzduchu je řízená výměna vzduchu v interiéru objektů. Nahrazuje klasické větrání oknem a je plně automatická.

Nesprávné větrání způsobuje tepelné ztráty, ale i problémy v interiéru, pokud nevětráme dostatečně často. Dokud jsme bydleli v bytech jako cedník, tak nedostatek větrání zas tak nevadil. Sice jsme kvůli tepelným ztrátám museli sahat hlouběji do kapes při úhradách za energie, na druhou stranu nám interiér alespoň nevlhnul a neplesnivěl.

Utěsnění bez rekuperace přináší problémy

Přišla však doba dobře těsnících oken a dveří a doma se nám z ničeho nic objevuje vlhkost, vzduch je zatuchlým a neplesniví nám jen zdi, ale mnohdy i oblečení ve skříních či boty v botníku. Zateplení je vždy jen polovičním řešením, protože jeho součástí by měla být rovněž rekuperace, tedy řízená výměna vzduchu.

Standardní rekuperační jednotky pracují jako celek propojený potrubím

Právě tento fakt nás mnohdy vede k tomu, že se do rekuperace nehrneme. Potrubí není kudy vést, vše by vyžadovalo drahé stavební úpravy. Současně by byla nutná pravidelná údržba potrubí tohoto systému specializovanými firmami. Firma A-INVENTER však nabízí zcela jiné řešení. Její rekuperace pracuje jako decentrální větrací systém, který nepotřebuje jednotky vzájemně propojovat potrubím.

Decentrální systémy se osazují do obvodových zdí a řídí je centrální řídicí jednotka. Větrací jednotky nemusí být propojeny žádným potrubím. Do místnosti umístíme jednu dvě, podle velikosti dané části interiéru. Obvykle platí, že jedna větrací jednotka zvládá odvětrat zhruba 20 m2 (50 m3) plochy.

Inventer není jen běžný větrák s časovým spínačem

Mnozí se určitě zamyslí nad tím, proč investovat do rekuperační jednotky a neosadit si do zdi pouhý větrák s časovým spínačem či s čidlem vlhkosti. Jenomže Inventer umí více. Jde totiž o větrací systém se zpětným ziskem tepla. Takže větráním nedochází k ochlazování v místnosti. Inventer je navíc tiché zařízení, které téměř není slyšet. Hlučnost při maximálním výkonu nepřekračuje 30 dB.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *