Domácnost

Jak vybrat smoothie maker? Nákupní rádce

Do smoothie můžeme kombinovat ovoce i zeleninu. V mixéru můžete připravovat zeleninové směsi do polévek, připravovat pyré i zmrzliny. Je však velký rozdíl v tom, jak má mixér kvalitní výsledky. Podle čeho vybrat nejlepší smoothie maker?

Pokud plánujete nákup smoothie makeru, určitě budete porovnávat parametry nabízených přístrojů. Podívejte se na seznam doporučených funkcí smoothie mixérů, který vám může pomoci při rozhodování, jaký přístroj si pořídit.

Vysokorychlostní motor

Rychlý motor vám například umožní použít mražené ovoce místo čerstvých surovin, aniž byste museli suroviny předem nějakým způsobem zpracovávat a krájet na menší kusy. Vysokorychlostní motory lépe rozemelou i semínka a slupky, což velkou měrou zlepšuje texturu i chuť nápoje. Umí i drtit led. Minimální výkon by měl být 350 W a více. Přístroje s méně výkonnými motory se mohou při častém použití spálit.

Pevná základna

Plastové základy jdou často ruku v ruce se slabými motory, nižší rychlostí a stabilitou. Pevné, nejčastěji kovové základy zajišťují lepší stabilitu mixéru, která je při výrobě smoothie velmi důležitá.

Možnost nastavení rychlostí

Přístroj by měl mít minimálně 3 různé rychlosti, abychom mohli dosáhnout takové textury nápoje, jakou potřebujeme. Pro motor je mnohem lepší suroviny nejprve nasekat na hrubo a následně pokračovat až do konzistence pyré.

Volba materiálu a velikost nádoby

Doporučená minimální velikost nádoby je alespoň 750 ml. Větší nádoby nabízejí širší možnosti a jsou pohodlnější možností. Plast je v tomto případě mnohem vhodnější než sklo, protože se tak snadno nerozbije. Je také vhodnější pro vysokorychlostní otáčení a je navíc je i o dost lehčí, což při manipulaci oceníte.

Snadné a rychlé čištění

Vybírejte smoothie makery se snadným čištěním, ať nestrávíte více času jeho umýváním než samotnou přípravou nápoje. To často vede k tomu, že přístroj málo používáte, nebo jej nepoužíváte vůbec. Ideální je samočištění. Do nádoby mixéru nalijete vodu se saponátem a na minutu jej pustíte na nejvyšší otáčky.

Délka záruky a servis

Čím je delší záruční doba, tím je to pro vás lepší. Pokud hodláte využívat svůj smoothie maker jednou nebo vícekrát denně, nemusíte se při delší době záruky obávat, že vám brzy vyhoří motor a neuplatníte záruku. Zjistěte si také dostupnost servisu a náhradních dílů.

Profesionální smoothie makery

Profesionální mixéry disponují větším motorem, jsou robusnější, mají delší životnost a lepší záruční podmínky. Umožňují drcení ledu, slupek i semínek z ovoce a většinou mají možnost samočištění. S profesionálním mixérem dosáhnete vyšší kvality. Smoothie maker vám umožní připravit si zdravou snídani či svačinu, plnou vitamínů, minerálů a enzymů ze zeleniny a ovoce. Můžete doplnit do své stravy chybějící živiny. Za kvalitu je dobré si připlatit a získat tak patřičný výkon a komfort.

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *