povlečení_kanafas
Domácnost

Vybavení chalupy z českého kanafasu

Tradiční kanafas sluší každé chalupě i chatě. Udělejte si radost českými výrobky z kanafasu. Můžete si pořídit závěsy, ubrusy i povlečení z kanafasu, a to nejen na chalupu. 

Chalupaření je česká tradice a vždy je potřeba ji něčím zútulnit a zařídit. Pokud jste si pořídili dobovou postel, doplňte ji povlečením z kanafasu. Kanafasové povlečení do chalupy skvěle zapadne. Na repasovaný kredenc si pověste chňapky a utěrky, na stůl dejte ubrus, napron a prostírání a na křesla a gauč dejte kanafasové polštářky. Židle v jídelně pokryjte kvalitními podsedky, stejně jako zahradní nábytek na terase. Kanafas prostě sluší každé chalupě. Kombinujte vše tak, aby to k sobě krásně ladilo. Ostatně s kanafasem to není žádný problém. Nechybí ani ručně tkané koberce

Povlečení český kanafas

Česká tradice kanafasu

Trocha fantazie a šikovnosti spojená se širokou nabídkou kanafasu a žakáru může proměnit chalupu k nepoznání. Kanafas je bavlněná látka, utkaná ze středně hrubých barvených přízí v plátnové vazbě. Vzor tvoří barevná příze ze 100% bavlny. Pak je látka oboustranně stejná a dá se tak i použít. Je příjemná na dotyk, pevná a vhodná i pro ty, co trpí různými druhy alergií. Povlečení dobře saje pot, je stálobarevné a dá se vyprat na 60 °C. Je oblíbené na chalupách i v penzionech. Tradiční barevný základ českých kanafasů v lidové kultuře je indigově modrá a turecká červená na bílém nebo režném základu, ke kterým přibyla žlutá, černá, zelená i fialová barva. 

Český kanafas a žakár

Bez závěsů a doplňků z českého kanafasu a žakáru si dnes tradiční chalupu snad ani nejde ani představit. Krásné a stylové kanafasové ubrusy do chalupy, jedinečné povlečení z kanafasu, polštářky, bytové doplňky, ale i stylové dekorace do chalupy mohou tvořit i látková srdíčka, věnce, ptáčci, zajíčci a další ozdoby. Doplnit můžete i vázy, svícny, lucerny, dřevěné a proutěné produkty nebo výrobky z litiny. V ložní soupravě najdete kromě povlaků na přikrývky a polštáře i povlaky na malé polštářky různých velikostí, vzorech a tvarů včetně oblíbených válečků. Vaše chalupa dostane neuvěřitelné kouzlo díky Textilu Zítka.

Dekorace do chalupy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *