jak_vybrat_realitni_kancelar_PR_Maxima
Domácnost

Jak vybrat realitní kancelář

Realitní kanceláře i makléři nemají u nás moc dobrou pověst. I když byl nedávno vydán Zákon o realitním zprostředkování, který rozsah nekvalitních služeb mnoha nepoctivých makléřů zmírnil, pověst jim to zatím moc nenapravilo. Jak tedy vybírat?

Zákon o realitním zprostředkování, který vstoupil v platnost v březnu 2020, má velmi mírné znění. I nadále si musí každý klient důkladně prověřit realitní kancelář, které svěří nemovitost do prodeje, nebo díky které nemovitost koupí. Pozor si dejte hlavně na virtuální realitní kanceláře nabízející bez jakékoliv odpovědnosti nebo záruky odbornosti produkty a podpůrné služby pro realitní makléře na volné noze.

Prověřte si historii

Na otázky, jak vybrat realitní kancelář nebo jak vybrat makléře, je odpověď snadná. Důvěřujte, ale prověřujte. Při výběru realitní kanceláře si prověřte, jak dlouho působí na trhu a kolik nemovitostí už prodala. Prověřte si také délku praxe konkrétního realitního makléře, který by měl vlastnit certifikaci na odhad nemovitosti. Zásadním měřítkem jsou zkušenosti. Čím více zkušeností, tím lépe. 

Chtějte kompletní služby

Vsaďte na zavedenou realitní kancelář, kde pracuje zkušený tým specialistů. Prohlédněte si jejich prezentace na realitních serverech. Inzeráty a fota provedená týmem expertů, kteří spolupracují s grafiky, fotografy a designéry snadno odlišíte od amatérského fota mobilem. Tým by měli doplnit i finančními specialisté a právníci. Taková realitka vám zajistí kompletní, odborné a bezpečné služby spojené s prodejem včetně vyhotovení smlouvy a zápisu do katastru nemovitostí

Zabezpečte své transakce

Realitní kancelář by měla mít své vlastní právníky, kteří zajistí bezpečnost celé transakce. Vlastní právní tým, specializovaný na realitní právo, nepracuje se smluvními vzory, ale připravuje vždy smluvní dokumentace na míru a poskytuje veškeré právní služby spojené s prodejem nemovitostí v ceně provize.

Prověřte si skutečné sídlo

Zavedená realitní kancelář s bohatou tradicí nemá jen virtuální sídlo a při osobní schůzce vás přijme v kanceláři a ne doma v kuchyni. Prověřte si, zda na uváděné adrese sídla společnosti skutečně existuje kancelář s potřebným technickým a personálním zázemím.

Nahlédněte do obchodního rejstříku

Projděte si obchodní rejstřík, výroční zprávy i účetní závěrky, které jsou přístupné online. Zjistíte, zda není kancelář v insolvenci nebo nevyhlásila bankrot. Pokud kancelář výsledky nezveřejňuje, nebo dokonce není vůbec v OR zapsána pod uvedeným názvem, hledejte dál.

Pojištění realitní kanceláře 

Realitní kancelář musí být pojištěna. Dejte pozor na to, zda s vámi uzavírá smlouvu realitní makléř jménem kanceláře na základě platné plné moci. Pokud smlouvu uzavírá pouze svým jménem, za případnou škodu odpovídá pouze on jako fyzická osoba a případné náhrady škody se s největší pravděpodobností vůbec nedočkáte.

Recenze a zkušenosti 

Zeptejte se na osobní zkušenost svých blízkých, pročtěte si reference na internetu a hodnocení realitní kanceláře na sociálních sítích. Většinu podvodných firem odhalí stížnosti v diskuzích. Prodej nemovitosti bez realitky a bez provize moc nedoporučujeme. Nejde o malé transakce a chce to vybrat zkušeného odborníka. V Maxima Reality je k dispozici tým expertů, kteří zajišťují bezpečné transakce a komplexní služby.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *