Domácnost

Jak odstranit skvrny od potu

Trápí vás žluté skvrny od potu v podpaží a nevíte, jak je účinně odstranit z bílého oblečení? Pokud si nevíte rady, jak odstranit žluté skvrny na bílých oděvech, poradíme vám, jak se jich zbavit jednou provždy pomocí několika prověřených triků.

Žluté skvrny od potu

Nevzhledné žluté skvrny od potu jsou nejvíce vidět na bílém oblečení, nejčastěji na světlých bavlněných tričkách nebo bílých košilích. Skvrny jsou způsobené kombinací potu a deodorantu a při běžném praní se opravdu velmi obtížně odstraňují, protože se spíše přemění ve voděodolnou směs, na kterou běžný prací prostředek prostě nepůsobí. Díky tomu tyto oděvy časem získají nažloutlý odstín.

Skvrny vznikají většinou kvůli deodorantům s hliníkem, který je škodlivý pro naše zdraví. Když dojde k reakci hliníku z deodorantu s potem, vznikají žluté skvrny, které jsou nejvíce vidět na bílém oblečení. Používejte deodoranty bez obsahu hliníku a po aplikaci deodorantu raději počkejte pár minut, než se obléknete.

Odstranění žlutých skvrn pomocí Aspirinu

Pokud žluté skvrny již vznikly, vyzkoušejte jeden z našich triků na jejich odstranění. Nemusíte hned kupovat drahé přípravky. Řešení máte na dosah ruky díky ingrediencím k odstranění těchto skvrn, které máte doma. Rozdrťte v nádobce 3 až 4 Aspiriny, přidejte horkou vodu a počkejte, až se v ní aspirin rozpustí. Směs by měla tak být hustá jako pasta. Nechte je 1 až 2 hodiny na látce působit a pak oblečení vyperte běžným způsobem.

Jak odstranit žluté skvrny jedlou sodou

Smíchejte 4 lžičky jedlé sody a 1/4 sklenky vody. Směs naneste na žlutou skvrnu starým zubním kartáčkem, jemně ji rozetřete taky, ať nepoškodíte povrch látky a nechte 1 hodinu působit. Pak oblečení vyperte ve vlažné vodě a volně usušte. Na sušení nepoužívejte sušičku a nedávejte oděv na přímé slunce. V případě potřeby postup několikrát opakujte.

Ocet na čištění žlutých skvrn

Ocet je přírodní čisticí prostředek, který vám pomůže vyčistit mnoho skvrn a vyřeší hodně problémů v domácnosti. Pomůže na odstraňování vodního kamene, ucpané odtoky i při odstraňování žlutých skvrn od potu a deodorantů. Kyselina z octa rozkládá nečistoty na oblečení. Smíchejte ocet a vodu půl na půl a namočte oblečení do roztoku na několik hodin. Pak oděvy properte a vyperte ve vodě s pracím prostředkem. Postup můžete opakovat dle potřeby.

Jedlá soda a ocet na žluté skvrny

 Přípravky také můžete pro vyšší účinnost spolu kombinovat. Vytvořte si hustou směs jedlé sody a vody a naneste ji na žlutou skvrnu na navlhčené látce. Zalijte ji lžící octa a ihned uvidíte reakci v podobě pěnění. Nakonec nechte oděv uschnout a prádlo běžně vyperte.

Jak čistit žluté skvrny pomoví vodky

Žluté skvrny z oblečení můžete dostat i pomocí směsi vodky s vodou, kterou nanesete rozprašovačem na skvrnu těsně před běžným praním. Postup můžete zopakovat.

Dětský pudr a žehlička na žluté skvrny

Naneste dětský pudr na žluté skvrny od potu a deodorantu v podpaží a přejeďte látku horkou žehličkou. Zažloutlé skvrny by měly díky tomuto způsobu čištění z látky zmizet. Pomocí našich rad se můžete pokusit vyčistit i skvrny od krve a další skvrny, jako jsou třeba skvrny od žvýkačky.

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *