matrace
Čištění,  Domácnost

Jak vyčistit matraci od krve, moči a dalších znečištění

Před čištěním sundejte z matrace obal a vyperte na nejvyšší možný stupeň, který doporučuje výrobce. Nad 60 °C zničíte bakterie, roztoče a alergeny. Pak se pusťte do čištění. Doporučujeme používat chrániče na matrace a využít jednou za čas úklidových služeb, které provádí antibakteriální hloubkové čištění matrací.

Matraci vysajte

Vysávejte matrace každých 14 dní. Použijte hubici pro vysávání tkanin se štětinami a vysajte záhyby, prošívání, ložnou i spodní plochu a boční strany. V ložnici nezapomeňte ani na praní a čištění záclon a závěsů.

Jak matraci zbavit zápachu potu

Přes sítko na matraci nasypte ve vyšší vrstvě jedlou sodu a zakartáčujte pod povrch matrace. Nechte působit ½ hodiny, ale i celý den. Do sody dejte pár kapek esenciálního oleje, eukalyptu, levandule, santalového dřeva nebo neroli. Soda působí jako lapač vlhkosti, pohlcuje pachy a maz. Pak ji znovu vysajte.

Jak z matrace odstranit plíseň

Vyperte potah na nejvyšší možný stupeň, sledujte symboly praní a skvrnu ošetřete dezinfekčním prostředkem. Můžete použít i ocet. Desinfikuje, čistí a pohlcuje pachy.

Jak vyčistit skvrny matraci od moči

3 lžíce jedlé sody smíchejte s 240 ml 3% peroxidu vodíku a přidejte 2 kapky přípravku na nádobí. Naneste na skvrnu a nechte uschnout. Smíchejte 3 lžíce prášku na praní bez bělidla a 1 lžíci vody a vytvořte pěnu. Naneste na skvrnu a nechte ½ hodiny působit. Zaschlé zbytky seškrábejte a na místo přikládejte bílý hadřík namočený v peroxidu vodíku. Vyčištěné místo vysajte.

Jak matraci zbavit skvrn od krve

Čerstvou krvavou skvrnu namočte do studené vody a jemně přetřete. Na sucho skvrnu v míse smíchejte ¼ hrnku 3% peroxidu vodíku, 1 lžíci soli a 1 lžíci prostředku na nádobí. Pastu naneste na skvrnu, nechte zaschnout, seškrábněte a pak na místo opakovaně přikládejte bílý hadřík namočený v peroxidu vodíku.

Jak vyčistit molitanovou matraci

Použijjte vysavač na mokré čištění. Malé dětské matrace vyperte v šetrném pracím prostředku. Schnutí ale tvá hodně dlouho.

Jak vyčistit latexovou matraci

Namočte bílý bavlněný hadřík do mýdlové vody, jemně vyždímejte a matraci očistěte. Pak vytřete mýdlo čistým haříkem a matraci vysušte.

Jak vyčistit pružinovou matraci

Šálek jedlé sody přesejte přes sítko na matraci a zakartáčujte pod potah. Nechte působit minimálně ½ hodiny a vysajte s nástavcem na čalounění.

Jak vyčistit pěnovou matraci

½ šálku bílého octa a ½ šálku vody vytvořte roztok, dejte ho do rozprašovače a naneste na matraci. Pak na matraci nasypte jedlou sodu, nechte alespoň ½ hodiny působit. A po uchnutí vysajte vysavačem.

Jak vyčistit přírodní, třeba kokosovou matraci

Používá se speciální prášek, vlhké piliny nebo pěny, které se na vzduchu v prášek promění. Kokosové vlákno vyžaduje odborné chemické čištění vysavačem pro mokré vysávání v kombinaci se speciálními čistícími prostředky. Pak je třeba nechat matraci uschnout. Neopírejte ji o topné těleso a raději použijte fén.

Zajímá mě ekologie, příroda, zdravý životní styl, fitness, bydlení i zahrada, ale i ekonomika, osobní rozvoj a všechny zajímavé projekty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *