Domácnost

Zařiďte si ložnici tak, aby se v ní dobře spalo

Zdá se vám vaše ložnice neútulná, nebo ji jen chcete zpestřit, ale chybí vám inspirace? Zkuste pětici našich tipů, které ji rázem promění k nepoznání.

Ložnice by měla být místo, kde hodíte všechno za hlavu a skutečně si odpočinete. Nezáleží na tom, v jakém stylu ji zařídíte, a rozhodně to nemusí být podle posledních trendů. Důležité je, abyste se tady cítili dobře. Inspirujte se tipy, které jí přidají na osobitosti a útulnosti. 

Pořiďte si nové lůžkoviny

Nic nedodá ložnici novou a svěží energii jako povlečení. V teplých měsících dejte přednost chladivému lnu nebo bavlně. Naopak v těch chladných sáhněte po povlečení z mikroplyše, které je hřejivé a hebké. Pro celoroční používání je pak ideální bavlněný satén. Nezapomeňte ani na záplavu polštářů. Na spaní vám možná stačí jeden, ale dojem útulnosti v každé ložnici umocní hromádka polštářů na posteli. 

Barvy ložnici sluší

Barvy hrají zásadní roli v tom, jak se v místnosti cítíte. Sázkou na jistotu jsou bílé stěny, které ložnici velmi sluší a vám dají prostor pohrát si s výběrem povlečení, závěsů i doplňků. Chcete-li v ní navodit pocit útulna a harmonie, vneste sem trošku jemných pastelových odstínů. Nebojte se růžové či modré, ale nezapomínejte ani na šedou nebo béžovou. Vyvarujte se naopak jasným energickým barvám, jako je žlutá, oranžová nebo červená. Toužíte po výraznější proměně ložnice a chcete ji něčím ozvláštnit? Obraz na stěnu s přírodními motivy místnost zpestří a zároveň do ní vnese klid a harmonii. 

Intimní osvětlení navodí klid v duši i ložnici

Většina z nás se při zařizování ložnice soustředí na výběr kvalitní postele a osvětlení ponechává tak trochu stranou. Světlo má přitom obrovský vliv na to, jak se v místnosti cítíte. Vyšperkujte svou ložnici příjemným náladovým osvětlením. Například na noční stolek si můžete pořídit lampičku se stínidlem z papíru nebo ratanu, která ložnici zalije hřejivě rozptýleným světlem. 

Čím víc textilií, tím více útulna

Koberce, závěsy, plédy a další bytové textilie dovedou místnost perfektně zútulnit. Nebojte se textilie vrstvit a kombinovat. Třeba taková hebká umělá kožešina skvěle poslouží jako měkká předložka u postele a interiéru navíc dodá hřejivý bohémský styl. 

Závěsy pro klidnější spánek

Bydlíte na rušné ulici, kde jezdí spousta aut, nebo máte slabé spaní a vzbudí vás i štěkot psa? Pořiďte si těžké zatemňovací závěsy. Dejte si při tom záležet na výběru barvy i materiálu. Sázkou na jistotu jsou jemné neutrální odstíny, jako je béžová nebo krémová. Naopak závěsy v tmavých barvách v ložnici působí ponuře. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *