drevena_prkna_na_terasu_gardina_:R
Dům

S kvalitním nářadím lze terasu postavit i svépomocí

Terasa a zahrada k sobě neodmyslitelně patří. Jedná se o místo, kde je možné hodovat, bavit se i odpočívat, a to vše na čerstvém vzduchu.

Realizace něčeho takového však vyžaduje čas, píli a také peníze. Hlavně finance můžete ušetřit, když se rozhodnete terasu vybudovat pouze vlastními silami.

Výběr vhodného materiálu je někdy složitý

Pokud chcete mít terasu co nejrychleji hotovou, rozhodně si k její realizaci zvolte litý beton. Víceméně stačí jen připravit část pozemku a na ten beton vlít. Patníky a další drobnosti můžete udělat později. Někdy je možné se obejít i bez nich.

Problémy ovšem může dělat terén. V případě velké svažitosti se bez jeho patřičné úpravy určitě neobejdete. Nečekejte však nic snadného. Aby bylo vše v dokonalé rovině, je potřeba hodně práce, případně financí.

Z toho důvodu je často lepší na nerovném terénu raději postavit terasu ze dřeva. Dřevo se sice, co se odolnosti týče, nemůže s betonem rovnat, má však jiná pozitiva. Předně je hezčí a také příjemnější na dotek. Chodit po dřevě je vždy zážitkem, a to i na boso, zatímco beton je chladný a dost neosobní.

Co vše je potřeba?

Ke stavbě dřevěné podlahy je samozřejmě nezbytné sehnat materiál a rovněž se vybavit vhodnými nástroji. Když pomineme klasiku v podobě pily, potažmo kladiva, šroubováku a vrtačky, jsou potřebné i nerezové vruty. Je lepší jich koupit více než naopak. I malá terasa totiž může spolknout obrovské množství vrutů, natož pak nějaký větší projekt.

Určitě se hodí nakoupit i distanční podložky. Mnoho laiků na ně zapomíná, ale jsou skutečně velmi důležité. Právě ty mohou zamezit vlhnutí dřeva a tím i možné hnilobě. Abyste nemuseli složitě zarovnávat terén, využijte rektifikační terče. Nejsou drahé a svou práci odvedou skvěle.

Nakoupit toto vybavení lze leckde. Chcete-li ovšem kvalitu za rozumné peníze, navštivte Gardina.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *