Výbava pro miminko
Domácnost

Co vše budete potřebovat pro miminko?

Pokud čekáte prvního potomka, dejte si záležet při pořizování výbavy pro miminko, ať nezapomenete na něco důležitého. Máme pro vás praktický přehled výbavičky pro dítě.

Kočárek

Ujasněte si, zda budete kočárek používat při dlouhých procházkách lesem nebo jen na cesty do supermarketu. Pokud často jezdíte autem, musí se dát kočár snadno složit do kufru. Měl by být také lehký, obzvláště pokud jej nosíte třeba do patra. 

Dětská autosedačka 

Autosedačka by se měla dát zasadit do rámu konstrukce kočárku, ať nemusíte děťátko budit, když vám usne v autě. Musí obstát v bezpečnostních testech, být lehká a musíte ji také umět snadno upevnit do auta.

Dětské nosítko na vycházky

Dětské nosítko vám uvolní ruce doma i na procházce s miminkem. Vyberte co, co dítěti podpírá i hlavičku a na zádech je vyztužené. Alternativou jsou speciální šátky, které můžete uvázat mnoha způsoby. 

Dětská postýlka 

Pro novorozence volte místo košíku hnízdečko pro miminko, které dáte do postýlky, postele i na sedačku. Volte rostoucí dětskou postýlku s posuvnými postranicemi. Dovnitř si vyrobte mantinel do postýlky svépomocí, ať se miminko nezraní. Doplňte kvalitní lůžkoviny, povlečení, prostěradla a chrániče matrace.

Spací pytel, zavinovačka a přikrývka 

Dětská zavinovačka, jemná deka či měkká přikrývka vytvoří miminku iluzi prostředí, jaké mělo v děloze. Spací pytel je ven na zimu, protože se z něj miminko neodkope. Neriskujte přehřátí dítěte. 

Houpací lehátko 

Moderní houpací lehátka hrají hudbu a vydávají vibrace, které miminko zklidní. Vsaďte na jednoduché lehátko z měkkého a pohodlného materiálu. 

Dupačky, košilky a oblečení 

Vybírejte dupačky s patentky podél obou nohou pro snadné přebalování. Body s krátkým i dlouhým rukávem se nemusí žehlit jako košilky. V chladnějším období poslouží jako vrstva navíc. Kupte si jich aspoň 8, ať nemusíte prát každý den. U oblečení to nepřehánějte, miminko rychle roste.  

Výbava pro kojení i pití z lahve

Pokud budete kojit, nakupte si hygienické prsní vložky, 2 kvalitní kojící podprsenky na den a 2 na noc. Pořiďte si sterilizátor na lahvičky, savičky a dudlíky, odsávačku mléka a lahvičky na odsáté mléko, čaj i umělou výživu

Přebalovací sada 

Neobejdete se bez plenek, vlhčených ubrousků, přebalovací podložky a pultu. Místo přebalovací tašky si dejte pár plenek do kabelky či batůžku. Látkové plenky se dají prát, jsou z jemného materiálu, takže je můžete používat při přebalování, k hygieně při přebalování i otření dětského obličeje při jídle

Dětská vanička a lehátko do vany

Vyberte si tvarovaný model vaničky, který se hodí do umyvadla nebo vany. Miminko si v nich může opřít a ručičky a nožičky a má zároveň volnost k pohybu ve vodě. Dětské lehátko do vody umožní bezpečné koupání a vy máte volné ruce. 

Osušky, ručníky a žínky

Speciální osušky s kapucí jsou roztomilé i praktické. Schovají hlavičku i mokré vlásky a miminko po koupeli neprochladne. Na umývání volte jemnou žínku a na utření jemnou osušku či ručník.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *