trendy_v_osvetleni_PR
Domácnost

Trendy v osvětlení: designová světla

Účelné a přitom efektivní osvětlení interiéru, které překvapí každou návštěvu. Právě taková jsou designová stropní svítidla. Můžete tak osvětlit svou domácnost trendy osvětlením, které jen tak nevyjde z módy. Osvětlení už dávno nemusí být jen funkční, dnes se stalo součástí bytového designu a dají se s ním dělat opravdové divy. Dopřejte svému interiéru svěží osvětlení.

Vhodná designová stropní svítidla mohou zlepšit náladu

Zdá se vám to až příliš? Opak je pravdou. Studie ukazují, že osvětlení ovlivňuje naši psychiku, to je vědecky prokázáno. Stejně tak designové osvětlení spolu s vhodným světelným zdrojem, chromatičností světla a intenzitou nebo barvou, může přímo naši psychiku ovlivňovat. A to minimálně tím, že navodí správnou atmosféru. Designová stropní svítidla se vyrábí ve stovkách variant, je tak snadné si vybrat přesně to, které se vám líbí. 

Při výběru dbejte na typ materiálu

Designové stropní svítidlo není jen tak. Jeho výběr může být složitý. Doporučujeme se ze všeho nejdřív zaměřit na materiál, ze kterého je designové svítidlo vyrobeno. Většinou se vyrábí ze skla, kovu nebo dřeva. Setkat se ale můžete také s různými textiliemi nebo plasty – ty nejlevnější pak mají papírová svítidla. Papíru jako materiálu se doporučujeme vyhnout, protože se špatně udržuje a nemá takovou životnost. Ojediněle se můžete setkat s designovými svítidly z betonu. 

Jaký typ designového stropního svítidla zvolit?

Jakmile budete mít jasno v tom, jak by vaše nové designové světlo mohlo vypadat, budete se muset zamyslet nad jeho typem. Zpravidla se lidé nebo designéři rozhodují mezi závěsným designovým svítidlem nebo stropním panelem. Závěsná designová svítidla sice vypadají opravdu dobře, ale opticky zmenšují prostor. Takže pokud máte menší byt nebo nízké stropy, doporučujeme raději sáhnout po stropním panelu, který v takovém případě vypadá lépe.


“Osvětlení pro interiér i exteriér hraje důležitou roli. Svým designem podtrhuje samotné vyjádření prostoru, jeho specifikaci, odlišnost i jedinečnost.”Iva Matyášová, poradkyně a lektorka Feng Shui.

Designové stropní svítidlo nemusí být jen jedno 

Možná si představujete, že designová stropní svítidla jsou vždy jen jedna, ale není tomu tak. Může to být například soustava světel, která se vzájemně doplňují, jsou různě velikostně odstupňovaná a podobně. Často můžete například vidět svítící koule, které třeba visí na šňůře, ve které je i vedena elektřina. Jindy to může být nějaká instalace na kovové kostře. Takové soustavy světel se ovšem nehodí všude a musíte s nimi být spíš opatrní. 

Doporučujeme se při výběru designových stropních světel obrátit na odborníky, kteří vám s výběrem rádi poradí a vypočítají například i vhodnou intenzitu osvětlení. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *