parketcentrum_PR_vinylove_podlahy
Interiér

Vinylové podlahy jsou stále oblíbené

Podlahy v domě i v kanceláři nebo ve školních zařízeních jsou vystaveny velkému zatížení. V podstatě je to nejzatíženější část každého objektu a při výběru podlahové krytiny je třeba brát tento fakt v úvahu. Spotřebitel také očekává, že podlaha bude nejen kvalitní, ale i designově přizpůsobená interiéru. Oblíbené jsou nejen klasické dřevěné podlahy, ale i vinylové podlahy, které mají určitě co nabídnout.

Kvalita a design

Vinylové podlahy se již nějakou dobu drží na špici prodeje. Mají mnoho výhod, jež některé podlahy postrádají jejich velkou předností je, že skvěle odolávají vlhkosti. Realizace podlah je v tomto případě možná i do koupelny a do kuchyně, kde je styk s vodou téměř na denním pořádku. Za zmínku rovněž stojí i fakt, že v případě, že má majitel domácí mazlíčky a chtěl by se vyhnout poškrábané nebo jinak mechanicky poškozené podlaze, může se na vinyl určitě spolehnout. Mezi výhody vinylu se řadí i široký výběr barevných odstínů, které doplňuje imitace nejrůznějších materiálů. Vinylová podlaha v imitaci dřeva má dokonce jemné drážky na povrchu a skvěle tak konkuruje právě samotnému dřevu. Mnohé druhy vinylu se vyrábějí i s protiskluzovou úpravou, a tak je možná pokládka takové podlahy i v okolí bazénu. Zmínit je třeba i to, že tento druh podlah je vhodný pro podlahové vytápění a má skvělé tepelně izolační vlastnosti.

Možnosti pokládky

I tady má spotřebitel možnost volby. Pokládka vinylové podlahy je totiž možná dokonce třemi způsoby. Základem ovšem je dobře očištěný, rovný a především suchý podklad. Pokládka vinylu celoplošným lepením je vhodná zejména do větších prostor, do hal a objektů, které mají více metrů čtverečných. Zde je potřeba nejen speciální lepidlo, hodí se také i šikovné ruce odborníků. Další možností je pokládka zámkovým způsobem, který je v podstatě totožný, jako je tomu u plovoucích podlah. I vinylové díly mají po stranách drážky, které do sebe dobře zapadají. Jako poslední je třeba uvést pokládku samolepicími díly. Jde o nejjednodušší pokládku a jistě ji zvládne i laik.

Nejen o vhodné pokládce vinylové podlahy, ale také o nabízeném širokém sortimentu se může každý pobavit nebo si nechat poradit od odborníků plzeňské firmy Parketcentrum.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *