Pohovka
Interiér

Sedačka nepatří pouze do obýváku: Kde jinde najde své místo?

Chystáte se přeorganizovat domácnost? Pak pro vás máme zajímavé tipy na to, jak zútulnit pokoj pro hosty, dětský pokoj, zimní zahradu či předsíň. Je to jednoduché – pořiďte do nich sedačku. Po přečtení si budete klepat na čelo, že jste to neudělali už dávno!

Pokoj pro hosty

Pokoj pro hosty je ideálním místem, kam umístit rozkládací sedací soupravu nebo pohovku s úložným prostorem. Tím spíš, pokud je tato místnost menší a neposkytuje dostatek místa pro klasickou postel. Pohovku necháte ve složeném stavu, a když k vám přijedou přátelé nebo děti na návštěvu, jednoduše ji rozložíte.

Pohovka s úložným prostorem v pokoji pro hosty nabídne i místo, kam můžete uschovat ložní prádlo, náhradní peřiny či bytový textil.

V případě, že je pokoj pro hosty větší, nebojte se tam umístit i větší kousek z opravdu kvalitního materiálu. Například koženou sedačku nebo originální látkovou sedačku. Svým hostům tak zajistíte maximální pohodlí.

Dětský pokoj

Znáte to – chcete se dívat na svůj oblíbený seriál, ale vaše ratolesti vám prostě nedají pokoj. Ideálním řešením, jak zařídit dětský pokoj je udělat jim vlastní posezení. Pokud bojujete s nedostatkem místa, volte menší látkovou sedačku, kterou umístíte v podstatě kamkoliv. Jejich vlastní divácký koutek jim přizpůsobte, tak aby jim zde bylo příjemně. 

Sedačka v dětském pokoji se ale hodí i do rodin, které televizi příliš neholdují. Vaši nejmenší si na ni mohou odpočinout po náročném dni ve škole nebo po celodenním dovádění na zahradě. Postel by neměla být jediné příjemné místo a na židli se přeci relaxovat nedá! Dopřejte jim stejné pohodlí, jako máte vy v obývacím pokoji pro dospělé.

Jakou sedačku do dětského pokoje zvolit? Doporučujeme takovou, která se snadno udržuje. Nehody se zkrátka stávají. Pořiďte si buď látkovou pohovku se snímatelnými potahy, nebo koženou sedačku. 

Kůže totiž nečistoty do vlákna nenasává, a navíc ji pravidelnou impregnací učiníte téměř nezničitelnou. Nebojte se, rozhodně neplatí, že je kůže nepříjemná. Pokud investujete do kvalitního materiálu, například do sedačky z broušené kůže, vaši nejmenší nebudou chtít sedávat jinde.

Zimní zahrada

Na zimní zahradu rozhodně nemusíte dávat pouze zahradní nábytek! I když ho obložíme polštářky, nikdy se nevyrovná pohodlí opravdové sedačky. Tak proč si jeden takový kousek nepostavit i sem?

Volte pohovku z odolnějšího materiálu, kterému nebude vadit větší vlhkost a teplo. Ani vyšisování se nemusíte bát. Barevnost látky jednoduše ochráníte například přehozem nebo plédem. Tento druh textilu nakonec není pouze funkční. Zahradu s jejich pomocí krásně zútulníte a vytvoříte místo, kam se budete rádi vracet.

Předsíň

Koupili jste si novou pohovku a stará se vám nechce vyhazovat, protože je ještě v docela dobrém stavu? Umístěte ji do předsíně! Můžete si na ni sednout, když se budete obouvat. Nebo na ni odkládat tašky. A zároveň s její pomocí vyplníte prázdný prostor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *