Ratanový zahradní nábytek
Zahrada

Při výběru zahradního nábytku se řiďte těchto rad a bude vám sloužit po dlouhá léta

Každý majitel zahrady moc dobře ví, že si musí po tvrdé práci někde odpočinout. K tomu mu dokonale poslouží pergola vybavená komfortním zahradním nábytkem. Jenomže výběr kvalitních produktů není zrovna procházka růžovým sadem.

Jakmile dojde na výběr zahradního nábytku, člověk znejistí. Tento druh vybavení je určen nejen na zahradu, ale je nedílnou součástí menších i větších balkonů či teras. Před samotným pořízením dbejte nejen na design, ale také na funkční vlastnosti. Ani sebekrásnější zahradní nábytek nemusí být vysoce kvalitní.

Na co si dát pozor jako první?

Lidé se rozhodují podle toho, jak zahradní nábytek vypadá, ale to je špatně. Estetická funkce hraje bezpochyby velkou roli, ale není na prvním místě. Nejdříve si uvědomte, pro kolik lidí je vybavení určeno. Dnes si můžete pořídit sestavy pro 2, 4, 6 nebo více osob. Rovněž je důležité vědět, kde budou židle a stoly stát. Pokud je umístěte pod střechu pergoly, můžete si pořídit i modely vyrobené z materiálů náchylnějších na déšť a vlhkost. To samé platí pro zahradní houpačku, která je v posledních letech velice populární. Je ji možné snadno přenést, proto by neměla být vystavena zbytečnému dešti.

Moderní zahradní nábytek

Pro někoho je dobrý masiv, jinému se nelíbí

Jestliže si nevíte rady s výběrem zahradního nábytku, neklesejte na mysli. Sdílíte-li domácnost s malými dětmi nebo seniory, určitě se vám vyplatí vyšší investice do masivního vybavení. Je pravda, že je cenově náročnější, nicméně oslní stabilitou, bytelností a možností renovace.

Nekupujte podle vzhledu

Jistěže se vám musí zahradní nábytek líbit, ale nedejte na první dojem. Ujistěte se, že jsou židle a stoly stabilní a mají dostatečnou nosnost. Bez podsedáků se brzy neobejdete, protože zajistí komfortní sezení. Naštěstí se nejedná o bůhvíjakou investici. Zamyslete se také nad tím, kolik času chcete věnovat údržbě a kde bude zahradní nábytek přes zimu uskladněn.

Zahradní nábytek

Zdroj obrázků: atan.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *