Jak zvládnout horké léto v podkroví
Uncategorized

Přežijte horké léto v podkroví díky jednoduchým tipům!

Život v podkroví je po většinu roku naprosto ideální a lidé to milují. Jenže také bydlíte pod střechou, což v létě není právě příjemné. Střecha je rozpálená a horko se drží také v bytě, který se nachází hned pod ní. Riziko přehřátí je velmi reálné a musíte každoročně bojovat proti tomu, aby k tomu docházelo. Naštěstí k tomu můžete využít hned několik triků:

  • zatemnění oken,
  • větrání,
  • klimatizace,
  • větráky.

Zatáhněte závěsy a rolety

V noci nechte žaluzie vytažené, ale přes den byste měli všechno zatáhnout. Pro větší ochranu je ideální venkovní screenová roleta pro střešní okna. Poskytne vám větší tepelnou izolaci, takže doma nebudete mít takové horko. To je ale pouze jedna z možností.

U klasických oken můžete využít zatemňovací žaluzie nebo rolety, stejně jako klasické závěsy. Než ráno odejdete do práce, ujistěte se, že máte všechna okna zatemněná. Jakmile necháte okna odkrytá, budete mít uvnitř šílený vzduch a vy ani vaše rostliny se nebudou cítit dobře.

Pravidelné větrání je klíčem k příjemné teplotě

Výměna vzduchu je během léta velmi důležitá. Nejlepší je, když uděláte v bytě průvan a necháte byt provětrat. Nejlepší je větrat brzy ráno a pozdě večer. Klidně můžete okna nechat otevřená i přes noc, a to hlavně v ložnici.

Klid v bytě je během léta klíčový pro odpočinek. Realizace odhlučnění stropu vám s tím hodně pomůže, protože neuslyšíte hluk z venku. Pro snesitelnější teploty v podkroví byste měli zvýšit vlhkost vzduchu. Můžete nastříkat vodu na záclony nebo si pořídit difuzér.

Klimatizace vás příjemně osvěží

Ventilátory nebo klimatizace jsou skvělé možnosti, když chcete mít doma doopravdy příjemně a chcete si teplotu sami nastavit. To se vám s jinou z těchto možností nepodaří. Na druhou stranu to není právě přirozená možnost a můžete se potýkat s nemocemi uprostřed léta.

Dnes na trhu najdete i klimatizaci, kterou můžete ovládat mobilním telefonem. Při odchodu z práce si jednoduše klimatizaci doma zapnete stisknutím tlačítka v aplikaci. Až přijdete domů, budete mít doma příjemný chládek, což vás po celém dni v horku jistě potěší.

Zdroj obrázku: Photographee.eu / stock.adobe.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *