Co zařídit na letní grilovačku?
Uncategorized

Jak na výbornou letní grilovačku

Grilování u nás patří k létu stejně neodmyslitelně, jako vychlazený lahváč a napuštěný bazén. Co je potřeba k tomu, aby vaše grilování bylo bezchybné, si ukážeme v tomto článku. 

Kde se bude grilovat 

Prvně byste se měli rozhodnout, kde se bude grilování konat. Zda na terase nebo v prostranství zahrady. Terasa je blíže ke kuchyni a je na ní většinou už i stůl s židlemi. Jelikož je místo, kde se bude grilovat, spojováno s ohněm, můžete zvážit protipožární okna, fasády nebo dveře, které váš dům chrání před šířením požáru. 

Nákup ingrediencí

Nákup ingrediencí je stejně důležitý, jako samotná příprava a proto byste ho neměli podcenit. Kupte dostatek zeleniny, masa, pečiva, omáček a nápojů ať máte jistotu, že i v případě prodloužení akce, budou mít hosté stále co jíst a pít. 

Naložte maso do marinády den před grilovačkou

Maso připravte alespoň večer před grilováním. Očistěte ho, nakrájejte na požadovanou velikost a naložte do směsi, kterou jste si buď koupili, a nebo připravili doma. Maso marinádu vsákne a další den po upečení bude zkrátka lahodné. 

Příprava místa 

Určitě byste neměli zapomenout místo uklidit, utřít stoly, zamést… Pokud máte k dispozici barevně laděný ubrus a podsedáky, využijte je. To, jak prostor, ve kterém se bude grilovat vypadá, hraje vedle chuti jídla další velkou roli. Vaši grilovací párty můžete pozvednout nějakým tématem a zahradu vyzdobit v duchu zvoleného tématu. V tomto tématu pak můžete pořídit kelímky, talíře, brčka a další věci. 

Příprava jídla 

V den akce zbývá už jen připravit nakoupenou zeleninu a pečivo. Použijte pěkné misky a talíře, ideálně laděné v jedné barvě. Pokud se na akci budou pohybovat také děti, můžete je potěšit domácí limonádou. Tu lze vyrobit tak, že rozmačkáte jahody a maliny, přidáte třtinový cukr, citron, kousky ledu a lístky máty. Vše se důkladně zamíchá a podává ve sklenici s brčkem. Zeleninu nakrájejte na plátky a servírujte na talíři. Chleba nakrájejte na krajíce a servírujte ideálně v menší pletené misce s ubrousky na dně. Příbory lze servírovat v jedné větší sklenici spolu s ubrousky a pití podle toho, co kdo pije. Když už je jídlo připravené, zbývá poslední krok – rozjet grill a zahájit grilování.

Jak zajistit správnou atmosféru 

Atmosféra je velmi důležitým bodem, který by se neměl opomíjet. Příjemnou atmosféru u posezení může zajistit hudba, ale i jemné osvětlení v podobě lampionů, světýlek a svíček. Dále vám pomohou polštářky, na které si bude moct návštěva sednout, nebo i program toho, co se bude dít po grilování. Zda si zahřejete nějakou stolní nebo společenskou hru, zůstanete u konverzace nebo se rozhodnete tančit na oblíbenou hudbu. 

Ať už se rozhodnete své grilování pojmout jakkoliv, věříme, že si na něm všichni zúčastnění pochutnají a užijí si příjemně strávené chvíle. 

Zdroj: unsplash.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *