Interiér

Nový design do vašeho domu, objevte mechové obrazy

Umístění mechových obrazů, panelů a stěn do kanceláří, salonů, restaurací, ale i do bytů a domů, je posledním trendem při použití interiérové zeleně. Obrazy a dekorace z mechu vás přenesou do přírody, i když bydlíte přímo uprostřed města.

Dekorace z mechu interiér oživují a současně navozují i pocit klidu. Z mechu se dají vytvořit malé obrazy, mozaiky, mapy nebo velké stěny. Pokud zkombinujete dva druhy mechu, jakým je plochý a kopečkový, k tomu navíc přidáte několik barev lišejníku neboli sobího mechu, můžete tak vytvářet zajímavé obrazce, loga i nápisy.

Proč si pořídit mechovou dekoraci na stěnu

Mechové obrazy, panely a stěny jsou vyrobené z pravého přírodního mechu, který je stabilizovaný pomocí konzervační látky na bázi glycerinu. Jsou biologicky odbouratelné a ekologické. Hniloba mechu nehrozí. Jedná se o moderní technologii, jak uchovat živý mech neustále krásný a svěže zelený i v běžných podmínkách interiéru. Nepotřebuje světlo ani pravidelnou zálivku. Právě naopak. Vystavování přímému světlu a slunečním paprskům, stejně jako zavlažování mechu spíše škodí. Nedávejte jej ani k topení. Stačí mech občas zbavit prachu a nečistot. K tomu stačí prachovka nebo vlhký hadr. Použít můžete i fén nastavený na nízkou teplotu. 

Kam s mechovou dekorací

Mechové obrazy jsou proto vhodné i do kanceláří a prostor, kde nemáte nikoho, kdo by se vám o rostliny pravidelně staral. Jsou ideálním doplňkem všech interiérů, kam bohužel neproniká přímé denní světlo a kytkám se tam nedaří. Mechové dekorace proto často zdobí obchodní centra, suterénní prostory a temné chodby. Stačí si vybrat druh mechu, velikost a podobu obrazu, nebo se rovnou pustit do stěny z mechu složené z panelů. Aby vydržely co nejdéle, stačí jim teplota od 5 do 30 °C a vlhkost od 40 do 70 %. Obraz vám za těchto podmínek vydrží klidně 10 až 15 let a mnohdy i déle. Chcete vědět více? Podívejte se na Mechdekor.cz přírodní design.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *