Jakou zvolit vinylovou podlahu_PR
Interiér

Jakou zvolit vinylovou podlahu?

Podlahy z vinylu mají oproti ostatním typům podlah velkou spoustu výhod a dají se pořídit za příznivé ceny. K největším přednostem vinylové podlahy patří její odolnost, pružnost, snadná údržba, možnost kombinace s podlahovým vytápěním, příjemný povrch i snadná pokládka.

Důležité je vybrat si správný typ podlahy s ohledem na zatížení a provoz v místnosti. Prověřte si proto odpovídající třídu zátěže. Můžete si nechat podlahu rovnou i položit. V nabídce je široký výběr kvalitních vinylových podlah v podobě lepených dílců a plovoucích podlah se zaklapávacím systémem. Tyto podlahy velmi snadno pravíte pouhou výměnou dílce. 

Jak vybrat vzor a odstín vinylové podlahy

Při výběru vinylové podlahy vyberte vzor, který do vašeho interiéru perfektně zapadne. Velice oblíbené jsou šedé dekory, které dodají každému prostoru moderní vzhled a přidají na eleganci. Navíc jsou vhodné v kombinaci s nábytkem v teplých tónech. Do menších prostor jsou ideální žluté, okrové a béžové odstíny. Díky nim se prostor prosvětlí a bude působit větším dojmem. Tmavší hnědé vzory podlah se hodí do větších místností. Tmavé odstíny umí propojit prostor s přírodou a navodit v nich příjemný pocit bezpečí a hřejivého tepla. Podlahové krytiny laděné do červená a oranžová zútulní a opticky zateplí každý interiér. Tyto odstíny vinylové podlahy se hodí k tmavšímu nábytku.

Výběr vinylové podlahy podle místností

Vinylové podlahy můžete díky jejich jedinečným vlastnostem použít do všech místností. Hodí se do obývacího pokoje, ložnice, dětského pokoje, kuchyně i komerčních prostor. Díky jejich vysoké odolnosti je dokonce můžete umístit i do vlhkých prostorů, jako třeba do koupelny.

Výběr podlahové krytiny podle druhu podlahy

Na trhu jsou k dostání plovoucí a lepené vinylové podlahy. Plovoucí podlahy jsou skvělé díky tomu, že je lze snadno rozebrat. Navíc nemají zvýšené nároky na podklad a rychle je položíte. Druhou variantou jsou lepené vinylové podlahy, které oceníte i v dětských pokojích. Dupání utlumí a nebude tolik slyšet. S výběrem vhodné vinylové podlahy vám poradí i specialisté na podlahy a doporučí vám ideální variantu, odstín a dekor pro váš interiér. Vsaďte na výběr podlah u Bittner Interiéry

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *