chutná káva
Domácnost

Na co si musíte dávat pozor při výběru ideálního kávovaru?

Patříte mezi milovníky kvalitní kávy? V takovém případě vám rozhodně nestačí pouhé instantní náhražky z běžných obchodů. Vy potřebujete opravdu poctivá zrna a dobrý kávovar. Podle jakých znaků poznáte vhodný přístroj pro vaše účely?

Jak vybrat kávovar?

Pojďme se společně podívat na to, jak vybrat kávovar. Tentokrát se zaměříme spíše na automatická zařízení, která si poradí s celým procesem přípravy kávy od A až do Z.

Jak asi víte, automatický kávovar má vestavěný mlýnek. Jeho úkolem je namlít zrna na požadovanou hrubost, a to dle typu zvoleného nápoje. V tomto ohledu si určitě pořiďte zařízení, které disponuje mlecími kameny. Ty dokážou velmi rychle nadrtit zrna, díky čemuž si uchovají své aroma. Navíc se nepřehřívají, jako tomu bývá u klasických nožových mechanismů.

Mlýnky mohou být buď keramické, nebo ocelové. Vy se dívejte spíše po druhé variantě. Ocel drtí zrna důkladněji a rychleji, přičemž se zároveň méně přehřívá. Navíc výrazně snižuje tvorbu kávového prachu.

Váš ideální kávovar musí disponovat nastavitelnou hrubostí mletí kávy. V dané kategorii vedou třeba kávovary De’Longhi, jež nabízí třináct druhů nastavení (130 až do 680 μm).

Nezapomínejte ani na vhodný tlak během přípravy kávy. Kávovar by měl dosahovat tlaku minimálně 9 barů. V ideálním případě (u špičkových zařízení) klidně 12-19 barů. Konstantní a správný tlak zlepšuje chuťové vlastnosti nápoje a zamezuje nakyslé příchuti.

Vyberte si správný kávovar

Ať už vás zajímá automatický, nebo pákový kávovar mrkněte se na webové stránky jednoho z nejznámějších výrobců – společnosti De’Longhi. Stačí kliknout na některý z výše vložených odkazů. Ihned se před vámi objeví výběr moderních a kvalitních kávovarů, které dokážou připravit desítky druhů kávových nápojů.

Zdroj obrázků: delonghi.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *