Zahrada

Modrá skalice do bazénu – jak ji používat?

MPrakticky všichni majitelé domácích bazénů vědí, co modrá skalice dokáže. Velmi snadno si totiž poradí s vyčištěním vody a to levně a s vysokou účinností. I když si myslíte, že voda ve vašem bazénu je čistá, měli byste čas od času modrou skalici použít. Odstraní totiž velké i malé řasy a navíc zabrání v jejich dalším výskytu a množení.

Jak se používá?

Nejprve je nutné rozmíchat skalici v nádobě s vodou a nechat ji dokonale rozpustit. Poté stačí spustit filtrační zařízení bazénu, obsah nádoby do něj vylít a počkat nejméně 24 hodin na výsledek. Po uplynutí této doby by se měla objevit průzračně čistá voda, jež vydrží takto čirá prakticky celou letní sezónu. Pro zlepšení účinku můžete přidávat i chlorové tablety, avšak s nimi se musí zacházet opatrně. Nutné je kontrolovat hladinu chloru ve vodě alespoň jedenkrát za týden, na základě čehož pak můžete upravit jednotlivé dávky.

Jak se dávkuje?

Dávkování modré skalice do vody v bazénu je vcelku jednoznačné. Uvádí se hodnota 5 g na 1 m3 vody. Takto namíchaný roztok však nestačí, je nutné zaměřit pozornost i na pravidelnost této aplikace. Pokud totiž vyčistíte bazén pouze jednou za rok, voda se po čase opět zkazí. Jelikož je modrá skalice vhodná i jako prevence proti výskytu řas, můžete její aplikaci opakovat klidně i dvakrát do měsíce. Na začátku letní sezóny použijte větší dávku, kolem 7 g, aby se zvýšila prevence výskytu řas.

Důležité je zajištění bezpečnosti

Modrá skalice je samozřejmě chemikálie, a proto by se při jejím používání mělo dbát určitých bezpečnostních pravidel. Konkrétně se jedná o kyselinu, tudíž je nutné ji vždy lít do vody, nikoliv obráceně. Po uplynutí jednoho dne od první aplikace překontrolujte hladinu pH a pokud bude příliš vysoké, celý proces opakujte ještě jednou. Doporučená hodnota pH se pohybuje mezi 6,8 až 7,2.

Čištění vody v bazénu je velice jednoduchý proces, na který však mnozí zapomínají, takže je jejich voda jednoduše zkažená.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *