Interiér

Jak na výběr rostoucího stolu?

Výběr stolu není radno podceňovat. Podívejte se, na co myslet a co všechno je nutné zvážit, když vybíráme rostoucí stůl pro školáka do dětského pokoje. 
Při výběru rostoucího stolu je nutné zvážit běžné parametry psacího stolu, jako je výška, šířka, hloubka, cena i délka záruky. Zaměřte se i na způsob provedení pracovní desky a nastavení její výšky, volitelné příslušenství i kompatibilitu s rostoucí židlí a dalším nábytkem. Podívejme se, jak na výběr rostoucího stolu.

Běžné parametry rostoucího stolu

Pokud rostoucí nábytek pořizujete do menšího dětského pokoje, zaměřte se na rozměry. Šířka stolu se pohybuje od 90 až po 120 cm a hloubka od 63 do 78 cm. Výška stolů začíná většinou na 56 až 58 cm, maximální výška je 74 až 83 cm, což přesahuje běžnou výšku kancelářského stolu. Pak jsou rostoucí stoly vhodné i pro středoškoláky nebo dokonce vysokoškoláky a je lepší vsadit více na kvalitu než cenu. Délka záruky se u kvalitního stolu pohybuje v délce 4 až 5 let

Způsob provedení pracovní desky

  • U rostoucích stolů se může naklánět celá deska. Tyto stoly mají menší rozměry a hodí se do menších prostor. Nelze však na ně připevnit další příslušenství. 
  • Naklápěcí může být i přední část desky a zadní část desky je pevná. Na pevnou desku se dá uchytit různé příslušenství a odložit věci. Dítě se však natahuje přes nakloněnou desku, proto by si tam nemělo dávat pomůcky, které neustále potřebuje. 
  • Pracovní deska může mít i pevnou plochu po straně, kam si může dítě dát sklenici s pitím i pomůcky a nemusí se natahovat přes nakloněnou desku. 

Způsob nastavení výšky stolu

Možnost nastavení výšky pracovní desky musí být v dostatečném rozsahu. Některé stoly jsou vybaveny pístem s ovládacím knoflíkem v přední části desky, který snadno stůl celý zvedne. Tlakem jej snížíte do nižší polohy. Jiné stoly se zvedají 

mechanicky pomocí kličky. U některých členěných stolů se zdvihá každá strana zvlášť. Na každé noze je naznačena stupnice pro přesné nastavení. Všechny stoly se v nastavené poloze nakonec zafixují pomocí aretačních šroubů.

Příslušenství a kompatibilita s dalším nábytkem

Pořídit si můžete organizér na psací potřeby, pokud už jej stůl nemá v základu. Vhodné jsou i nástavce a držáky knih. Myslete také na kompatibilitu s dalším nábytkem, jako jsou rostoucí židle a mobilní zásuvkové kontejnery. Vhodné je vybírat produkty od jednoho výrobce, ale často se dají kombinovat i od různých dodavatelů. Důležitá je zdravá židle pro školáka vhodně kombinovaná se stolem.

TIP: Jak vybavit pokoj pro prvňáčka?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *