Záložní zdroj w360
Dům

Díky záložnímu zdroji Vás výpadek proudu už nikdy nerozhodí!

Momentálně se nacházíme v dosti energeticky nejisté době. Výroba elektřiny je dražší než kdy jindy a s blížící se zimou v mnoha myslích stoupá nejistota nad energetickou situací v celé Evropě a hlavně v té střední. Nikdo neví, jaká bude situace v zimě, a proto je dobré se pojistit dopředu. Díky záložnímu zdroji tak budete připraveni na případné výpadky elektřiny!

Jaký záložní zdroj vybrat?

Správný výběr záložního zdroje je velmi záludný. Všude vidíte jen parametry jako příkon, výkon a další fyzikální veličiny, kterým spousta z nás nerozumí. Co je teda dobré si dopředu ujasnit? Například dobu, po jakou je nutné, aby Váš záložní zdroj zásoboval domácnost, oběhové čerpadlo či dílnu elektřinou. Stačí pár hodin? Nebo potřebujete pár dní? Také je nutné vědět, jakou požadujete spotřebu. A v poslední řadě se zdroje dělí do kategorií podle toho, jaký příkon je třeba při spuštění systému.

  • 1,0 násobek jmenovitého výkonu zdroje. Pro spotřebiče, které vyžadují celou dobu stejný výkon, ať už při startu nebo během celého průběhu. Do této kategorie patří jednoduché elektronické přístroje bez transformátorů, jako například topné spirály, vláknové žárovky a topení a ventilace akvárií a terárií.
  • 1,2 – 3 násobek jmenovitého výkonu zdroje. Pro spotřebiče, které při startu potřebují trochu více energie pro nakopnutí, jako například oběhová čerpadla, kotle, tahové ventilátory, řídící elektronika a oběhový systém fototermické sestavy, pohony vrat a bran a synchronní motory.
  • 4 – 8 násobek výkonu zdroje. Pro spotřebiče, které vyžadují mnohonásobně množství energie pro své nastartování, jako třeba asynchronní motory s rozběhem do plného zatížení, zářivkové osvětlení, zařízení a spotřebiče s transformátory.

Nevíte, co přesně je tím myšleno? Víme, že taková spousta údajů může být pro Vás až moc. Proto Vám u nás v e-shopu Himalaj, nebo ještě lépe v naší kamenné prodejně, rádi poradíme s výběrem. Proto nás neváhejte kontaktovat a my Vám rádi poradíme.

Záložní zdroj MV500
Zdroj: himalaj.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *