Voda zdražuje. Poradíme, jak s ní šetřit
Domácnost

Voda zdražuje. Poradíme, jak s ní šetřit

To, že voda zdražuje, jistě víte. Jsou toho nyní plná média. Kromě vody zdražuje také elektřina i plyn, ale zaměřme se nyní na vodu, kterou využíváme dnes a denně. Každý člověk se bojí lednového velkého vyúčtování, na němž zjistí, jak po celý dlouhý rok hospodařil, jestli vodou plýtval nebo jí naopak šetřil. Jestliže se bojíte velkého doplácení, poradíme vám, jak během budoucího měsíce a půl na vodě šetřit. I zbylý čas do konce roku vám pomůže snížit náklady na vodu, pokud s vodou budete zacházet opatrně.

Více se sprchujte, méně se koupejte

I když koupel každému člověku takzvaně „bodne“ po náročném dni, někdy se zarazte a raději se jen osprchujte. Pokud se koupete dnes a denně, neskutečně plýtváte vodou. Raději se koupejte méně a upřednostněte sprchování, které je nejen ekonomické, ale je také rychlejší a mnohdy i příjemnější.

Pořiďte si myčku

Máte ve své kuchyni myčku nebo ne? To je otázka do loterie. Mnozí lidé mají myčku, jelikož jsou majiteli moderní kuchyně. Jiní však myčku nemají. Proč? Myčka neuvěřitelně šetří vodu. Tolik vody, kolik si za den napustíte do dřezu kvůli umývání nádobí, ona využije za několik dní. Navíc se dne nejedná o abnormálně drahou věc, kterou byste si nemohli dovolit. Koupíte ji dnes i ve slevách, případně z druhé ruky. Pokud však budete kupovat myčku z druhé ruky, raději se sami osobně přesvědčte o jejím stavu.

Zalévejte rostliny dešťovou vodou

Jestliže jste majitelem velké zahrady, je pravděpodobné, že jste během léta vypotřebovali velké množství vody. Léto bylo suché, zalévat jste museli denně minimálně dvakrát, a to ráno a večer. Jenže zalévání květin je finanční zátěž. Uděláte lépe, pokud na své zahradě zřídíte barel, do něhož bude kapat dešťová voda. Dešťová voda nijak květinám neublíží, dokonce jim prospívá víc, než voda ze studny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *