Bioklimatická pergola Skytrium Garda
Zahrada

Víte, co to jsou bioklimatické pergoly?

V horkých dnech to pod ní příjemně fouká, za nepříznivého počasí vás ochrání před deštěm, sněhem i větrem. Zkrátka se pod ní prima žije. Bioklimatická pergola toho ale dokáže mnohem víc. Především na pohled skvěle vypadá a může tak být ozdobou každé zahrady.

Typické pro bioklimatické pergoly jsou pohyblivé střešní lamely, které je možné ovládat podobně jako klasické okenní žaluzie. Jejich patřičným pootočením pergolu zastřešíme, nebo ji naopak prosvětlíme proudem denního světla.

Bioklimatické pergoly SKYTRIUM

Jedničkou ve výrobě bioklimatických pergol je renomovaná značka ALBIXON. Bioklimatické pergoly SKYTRIUM vyrábí z lehkého hliníku a nerezové oceli. Tedy dvou lehkých a bezúdržbových materiálů, které vydrží několik generací. A bez problému odolají i větru o rychlosti šedesát kilometrů za hodinu. Jejich minimalistický design je pak zase zárukou, že se snadno stanou součástí každého domu i zahrady.

GARDA a GARDA PLUS

Na výběr máte hned dva modely. GARDA s pohyblivými lamelami uloženými v jedné řadě a GARDA PLUS s lamelami umístěnými ve dvou řadách vedle sebe. Odpověď na otázku, které umístění lamel zvolit, primárně záleží na směřování pergoly ke světovým stranám. Pro ty orientované kolmo k východu či západu jsou vhodnější lamely umístěné v jedné řadě (model GARDA), zatímco model GARDA PLUS je ideální pro pergoly orientované kolmo k jihu.

LED osvětlení a dešťový senzor

Tím to však nekončí. Bioklimatické pergoly ALBIXON vynikají i spoustou vychytávek, které vám usnadní život. Pergoly jsou třeba vybaveny LED osvětlením, u něhož je možné dálkově ovládat intenzitu světla, a dešťovým senzorem, díky němuž se při nenadálém dešti sami zavřou. Co se ovládání samotné pergoly týče, to může být buď elektromechanické, nebo na dálkové ovládání.

Bioklimatické pergoly Skytrium Albixon
Zdroj: albixon.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *