Zahradní nábytek
Zahrada

V jednoduchosti je krása

Pokud patříte mezi milovníky jednoduchosti a minimalismus je Vaše druhé jméno, určitě byste rádi aplikovali tuto ideu také na zařízení své zahrady či venkovního prostoru. Nemáte navíc mnoho času nazbyt, a proto hledáte možnosti, které vyžadují co nejméně práce? I pro Vás existuje řada alternativ, jak zútulnit zahradu, aby dobře vypadala, ale zároveň byla funkční a jednoduchá k údržbě. Postačí Vám pár triků a máte vystaráno.

Kvalitní zahradní nábytek

Pokud nemáte rádi zbytečnosti, zřejmě nebudete ani do své zahrady nakupovat mnoho dekorativních předmětů. Ale to není žádný problém! I kvalitní zahradní nábytek dokáže zastat okrasnou funkci. Protože i elegance a jednoduchost jsou styl! Důležité je pouze vybrat si takové kousky, které budou ladit s okolním prostředím a budou Vám sloužit pro všechny aktivity, které si vyberete. A Pokud chcete využít posezení na zahradě i v chladnějších měsících, dopřejte si takové materiály, které dobře snáší vlhkost a není nutné je po každém využití hned sklízet.

Ideálně můžete jednoduché linie nábytku doplnit nějakým designovým kouskem, jako je zdobený květináč, výrazné polstrování sedaček, nebo zajímavé osvětlení.

Vybírejte takové rostliny, které nevyžadují péči

A to stejné platí i pro zelené plochy Vaší zahrady. Ty mohou vypadat upraveně, a přesto jim nemusíte věnovat téměř žádný čas ani námahu. Vše je pouze o tom, správně si vybrat. Existují rostliny, které můžete nechat bez povšimnutí několik dnů, a to i v období sucha a vysokých teplot, a oni přesto zůstanou krásně zelené a svěží. Pokud se navíc jedná o odrůdy, které vydrží i několik sezon, tím lépe pro Vás. Osvědčeným držákem mohou být určitě okrasné trávy, které tyto parametry splňují do puntíku.

Okrasné trávy jako doplněk i ústřední rostlina Vaší zahrady

Okrasné trávy jsou ideálním řešením pro ty, kteří chtějí, aby jejich zahrada vypadala krásně, ale nemají dostatek času nebo se neradi starají o rostliny. Okrasné trávy se snadno udržují, což je jejich největší výhoda. I když se o ně nějakou dobu zapomenete starat, zachovají si svůj vzhled. Mnohé okrasné trávy navíc vypadají na zahradě dobře po celý rok. Některé z nich kvetou, ale nekvetoucí odrůdy vypadají majestátně i bez květů. Dokáží také vhodně doplnit kvetoucí rostliny a podtrhnout jejich krásu. Pokud hledáte travinu, která Vás kromě praktičnosti zároveň zaujme svou barvou rozhodně by Vašemu oku nemělo uniknout proso prutnaté. Tato rostlina skvěle zvládá teplotní výkyvy, může být mrazuvzdorná, ale stejně dobře zvládá také vysoké teploty. Její výška dosahuje až 120 cm a rostlina je známá pro své stříbrné listy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *