Přístřešek na auto
Zahrada

Postavte si stylový přístřešek na auto za pomoci dřevěných palubek

Nemáte garáž, ale chtěli byste chránit auto před počasím? Hledáte zároveň elegantní řešení a nechce se vám investovat do stavební firmy? Pak je pro vás ideální volbou přístřešek na auto z dřevěných palubek. Konstrukce je poměrně jednoduchá a s trochou šikovnosti to jistě zvládnete.

Proč sáhnout po dřevěných palubkách

· Estetika: Dřevo dodá vašemu přístřešku na auto přirozený a elegantní vzhled, který se hodí do každého exteriéru a v zahradě nebude působit rušivě.

· Odolnost: Moderní dřevěné palubky jsou z kvalitních materiálů a využití venkovní lazury na dřevo jejich životnost ještě prodlužuje.

· Variabilita: Dřevěné palubky se snadno opracovávají. Seženete je v mnoha barevných provedeních, takže si můžete přístřešek uzpůsobit na míru.

Inspirujte se návodem krok za krokem

1. Plánování: Než se pustíte do samotné stavby, je důležité projekt pečlivě naplánovat. Určete si požadované rozměry přístřešku, vyberte vhodné materiály a nakreslete si plánek.

2. Základy: Pro stabilitu konstrukce je důležité vybudovat pevné základy. Můžete použít betonové patky nebo zabetonovat dřevěné sloupky do země.

3. Konstrukce: Nosná konstrukce přístřešku se obvykle skládá z dřevěných sloupků a trámů. Dbejte na to, aby byla konstrukce dostatečně pevná a odolná vůči větru a sněhu.

4. Střešní krytina: Pro střešní krytinu se nejčastěji používá asfaltový šindel, vlnitý plech nebo polykarbonátové desky.

5. Dřevěné palubky: Stěny přístřešku obložte dřevěnými palubkami. Venkovní garáži dodají styl. Nezapomeňte je před montáží ošetřit ochranným nátěrem.

Za dva víkendy můžete mít hotovo

Doba stavby přístřešku na auto z dřevěných palubek se liší v závislosti na velikosti a komplexnosti konstrukce, vašich zkušenostech a dovednostech a také přízni počasí. Stavbu jednoduchého přístřešku pravděpodobně zvládnete za 2 až 3 víkendy, složitější stavba vám pak může zabrat několik týdnů. Odměnou bude auto pod střechou i pocit skvěle odvedené práce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *