Rodinný dům
Dům

Lehká a odolná plechová střecha

Ať již plánujete novostavbu nebo rekonstrukci střechy, rozhodně se vyplatí zjistit si více o plechových střechách. Když se řekne plechová střecha, většině z nás se jistě vybaví jednoduchý vlnitý plech. Technologie však velmi pokročily a dnešní paleta plechových krytin je velmi široká a rozhodně je z čeho vybírat. Plechová krytina vám nabízí mnoho předností. Pojďme se tedy společně podívat pod pokličku plechových střešních krytin.  Plechové krytiny můžeme najít na všech typech objektů – od komerčních budov v podobě obchodních center či administrativních objektů přes chalupy až po rodinné domy. Důvodů pro volbu plechové střešní krytiny je mnoho. Jedním z předních výrobců lehkých plechových krytin je společnost PREFA Aluminiumprodukte. Jak již název společnosti napovídá, firma se specializuje na výrobky z hliníku. Vyrábí jak střešní, tak fasádní systémy. Firma pochází z Rakouska a výrobní závody se nachází výhradně v Rakousku a Německu.

Hliník je v módě a má mnoho výhod

Plechová střecha z hliníku je dnes jakýmsi módním fenoménem. Vděčí za to především unikátním vlastnostem hliníku, který nerezaví, je extrémně lehký, mimořádně odolný a lze jej použít i do extrémních horských podmínek. Firma PREFA vyvinula vlastní technickou slitinu hliníku, ze které vyrábí odolné střešní a fasádní systémy. Výrobky z tohoto materiálu jsou velmi tvárné, což oceňují hlavně realizační firmy a klempíři, kteří s tímto materiálem denně pracují. Vysoce kvalitní hliníkový plech boduje svou poddajností a snadnou tvarovatelností, což umožňuje perfektně pokrýt nejen náročné tvary futuristických budov, ale také nerovné krovy starých nebo historických objektů. Díky tvárnosti hliníkové krytiny se architekti a projektanti mohou pouštět do odvážných designových návrhů budov a střech, protože ví, že hliníkovou střešní krytinu PREFA lze nainstalovat prakticky na každý typ střechy, a to již od sklonu 3°. Hliníkové střechy tak dnes zdobí mnoho historických i moderních budov a rozhodně nejde jen o ozdobu. Lehká hliníková krytina chrání střechu budovy proti povětrnostním vlivům a díky své extrémně lehké váze (falcovaná taška váží pouhých 2,3 kg/m2) se výborně hodí i pro rekonstrukce objektů, protože odlehčí stávajícím krovům, které tak není třeba dodatečně zpevňovat. 

Inspirace

Zajímá vás, jak by mohl vypadat dům s hliníkovou střechou či fasádou v různých barvách? Prohlédněte si fotogalerii referenčních objektů na webových stránkách firmy PREFA Aluminiumprodukte. Pro zájemce, kteří by si chtěli nakonfigurovat dům s hliníkovými prvky dle svých představ, je možnost vyzkoušet si konfigurátor pro střechy a fasády. Není třeba žádné registrace, vše je zcela zdarma. Hodně štěstí s vaším návrhem!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *