obývák koberec
Interiér

Koberec a naše domácnost

K rekonstrukci bytů patří neodmyslitelně také výběr vhodných koberců, které jsou i v moderních bytech nejen atraktivní, ale také i velmi praktické a pohodlné. Koberce, které se opět vrací do módy, mají kromě své designové funkce i jiné přednosti. Doba, kdy byly koberce považovány za přežitek, je zkrátka již dávno pryč.

Koberec nejen pro děti

Koberce tlumí pády na kluzké podlaze a mají výborné izolační a tepelné vlastnosti. Přijdou proto vhod i rodinám s malými dětmi, které tráví hodně času při hraní na zemi. Dětské koberce tvoří speciální kategorii a v dětském pokoji je koberec možná vůbec nejužitečnější. Dětské pády budou méně bolestivé, hluk z jejich pokojů méně intenzivní a podlaha nebude pády hraček tolik trpět.

Koberce pro dětské pokoje by také měly být barevné a pestré. Právě takový design totiž probouzí v dětech kreativitu a působí na ně příjemným dojmem.

Obývací pokoj i předsíň s kobercem

Koberce s dlouhým vlasem – tzv. shaggy – se hodí třeba před sedačku v obývacím pokoji. Dokáží totiž prostor zútulnit a zateplit. O pohodlí pro nohy při relaxu u televize ani nemluvě. K dostání jsou i jako kusové koberce a nepřeberné množství designů a barevných provedení vám umožní vybrat si přesně ten, který do vašeho interiéru zapadne skutečně nejlépe.

Husté koberce navíc obecně zachycují prach, který by se tak zbytečně mohl vířit po vašem bytě. Dobrou volbou jsou i koberce typu heatset, které drží díky vysoké hustotě vlasů drobky na svém povrchu a jejich údržba je proto poměrně snadná.

Dlouhé koberce s nízkým vlasem, tzv. běhouny, uplatníte spíše do předsíně. Údržba tohoto typu koberců je oproti kobercům s vysokým vlasem méně náročná.

Pro výběr koberce je klíčový především jeho rozměr, tvar a výška vlasu. Koberec je na rozdíl od plovoucí podlahy velice odolný proti zátěži. Výšku i hustotu vlasu je proto dobré vždy vybírat podle využití koberce. Hustý a vysoký vlas se bude hodit do obýváku nebo do vaší ložnice, nízký vlas se bude hodit spíše do předsíně.

Zdroj obrázku: Pixel-Shot / Shutterstock.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *