Kuchyně
Domácnost

Harmonie v moderní kuchyni podle Feng Shui

Kuchyň je místností, kde při přípravě pokrmů vzniká rodinná harmonie. Pro nastolení útulné atmosféry nám pomohou správně zvolené barvy, zařizovací předměty i doplňky, které vyvolávají příjemné pocity. Vybírejte je podle Feng-Shui.

Při volbě vhodného barevného odstínu podle stylu Feng-Shui nemusíte sázet jen na bílou barvu a přírodní nebo zemité tóny. Díky barvám a drobným detailům podle Feng-Shui docílíte toho, že bude ve vaší kuchyni převládat pozitivní energie. Inspiraci vám přinese magazín FUF.cz, kde najdete spoustu rad, tipů a nápadů.

Šedá v kombinaci s bílou a dřevem

Šedá barva působí v kuchyni vzdušným, klidným a příjemným dojmem. Šedou kombinujte s čistě bílou a přidejte tradiční doplňky nebo retro detaily. Podle Feng-Shui šedou barvu změkčíte kombinací se dřevem v různých tónech. Přidejte dřevěné židle nebo barové stoličky a dřevo zakomponujte i do pracovní desky.

Světle modrá s kovem a zemitými tóny

Světlé tóny modré barvy v kombinaci s uklidňující a tlumenou zemitou barvou v odstínu antracitu dodají podle Feng-Shui kuchyni čistotu a vzdušnost vyvolávající pocity štěstí, klidu a současně přívalu pozitivní energie. Přidejte kovové prvky a doplňky, které můžete kombinovat s doplňky v bílé či šedé barvě.

Zelená a hnědá s přírodním dřevem

K Feng-Shui neodmyslitelně patří přírodní odstíny zelené a hnědé barvy. Nejlépe je zakomponujete do skříněk a pracovní desky. Skvěle se k nim hodí přírodní prvky světlého dřeva, které design kuchyně celkově změkčí. Můžete přidat i kovové doplňky. Tyto akcenty společně celkově dotvoří a vyváží barevné schéma.

Nadčasová bílá s cihlovou a dřevem

Bílá je nestárnoucí barvou. Odráží jednoduchost, svěžest a čistotu a přináší pocit vyrovnanosti i klidu. Bílou můžete oživit barevnými prvky s širokým spektrem tvarů či textur. Perfektně vynikne v kombinaci s oranžovou, cihlovou či červenou, s teplými tóny dřeva a kovem, který dotvoří elegantní a hřejivý prostor kuchyně.

Nestárnoucí černá a bílá

Kontrast černé, případně antracitové nebo tmavé šedé a bílé vytvoří v kuchyni silně dynamický a elegantní design. Přidejte prvky nerezu či kovu a celkový vzhled protněte keramikou v bílé barvě, která celkový vzhled kuchyně dokonale podtrhne. Při vybavování domu či bytu vám pomůže i tento vyhledávač nábytku a dekorací.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *