jak si vybrat PC stul
Domácnost

3 tipy, jak si vybrat správný počítačový stůl

Bolavá záda, to je, oč tu běží. Jak si správně vybrat počítačový stůl, u kterého budete pracovat s nadšením a bez zbytečných bolestí? Inspirujte se našimi 3 tipy, jak na výběr ideálního pracovního stolu. 

Nastavte si kritéria

Sezení u práce trvá i celé hodiny – a pokud nesedíte správně, může se čas projevit tlakem páteře. Jak bolestem předejít a neodnést si z pracovního dne nepříjemný zážitek? Vyberte si nejen vhodnou kancelářskou židli, ale také pracovní stůl. Vhodný stůl by vám měl umožnit pohyb okolo, měl by nabízet dostatek prostoru pro vaše nohy při sezení a samozřejmě by měl disponovat dostatečnou plochou a úložným prostorem. 

  • Zamyslete se nad výškou. Sedává u stolu více osob? Pak zvolte stůl s flexibilním nastavením výšky.
  • Plocha. Rádi se roztahujete a milujete vzdušnost? Vyberte spíše prostornější stůl.
  • Jde vám zejména o práci u počítače? Hledejte stoly s PC prvky a doplňky.
  • A nakonec? Nezapomeňte si projít cenové kategorie, abyste vybrali ten nejlepší model za nejlepší cenu.

Na vzhledu záleží

Kdepak, u stolu jistě nebude rozhodovat jen praktičnost, ale i vzhled. Pokud vám záleží na celkovém vyznění prostoru, kde se chystáte pracovat, pak vybírejte podle kritérií, ceny a nakonec vzhledu. Design by měl dokonale splynout s okolím – nezapomeňte, že na vyznění místnosti záleží. Chcete-li se cítit dobře a být maximálně produktivní, vyberte si stylový nadčasový stůl, který naplní vaše potřeby. Ten můžete následně osadit například výkonným a vizuálně přitažlivým stolním počítačem Dell.

TIP: Pracujete z domu? Pak se nebojte dekorovat pracovní kout podle vlastních představ. Zeleň, dekorační detaily nebo fotografie dětí zútulní a zpříjemní vaše pracovní zázemí.

Ke správnému stolu správnou židli

Poslední tip? Vybírejte stůl a židli společně. Nemusíte nutně pořizovat obojí, pokud už jedno máte. Herní židle či kancelářské křeslo a pracovní nebo PC stůl jsou zkrátka nerozlučnou dvojicí. Pasují k sobě? Umožňují vám maximální možný komfort a pohyb? Také kancelářskou židli můžete vybírat s ohledem na flexibilitu výšky, ale i ergonomii. Židle by měla pasovat pod stůl, aby se vám sedělo dobře, bezbolestně a správně. Nakonec právě tato dvojice tvoří základní stavební kámen vaší práce. Otázka na závěr zní: Jak se vám sedí u vašeho pracovního stolu?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *