stropní světla
Interiér

Designová závěsná svítidla změní místnost k nepoznání

Pokud si právě do svého bytu či domu vybíráte nový lustr, nemusíte sázet stále jen na klasiku. Designová závěsná svítidla totiž umí dělat v místnosti velké divy. Mezi technické požadavky pak můžeme zařadit intenzitu osvětlení, barvu a stabilitu světla.

Jakmile se při výběru nových svítidel zaměříte na design, závěsná svítidla mohou udělat v každé místnosti hotové divy a nadčasově změnit její vzhled. Z široké nabídky si dokážete vybrat přesně ta svítidla, která budou vyhovovat vašim představám a dobře zapadnou právě do vašeho interiéru. Stropní závěsná svítidla se také dají krásně sladit s nástěnnými světly a vkusnou a praktickou stojací lampou. 

Designová závěsná svítidla

Designová závěsná svítidla najdou svoje uplatnění pro osvětlení kuchyně i stolu v jídelně. Pro osvětlení obývacího pokoje je vhodné použít efektivní závěsné světlo nad konferenčním stolkem v kombinaci s bodovými světly, nebo se dá propojit s designovým stropním svítidlem v podobě originálního lustru ve stejném duchu. Zvolit si můžete moderní osvětlení, průmyslový design, minimalistická i tradiční světla. 
designový lustr

Jak vybrat správné závěsné designové svítidlo

Svítidlo se musí do interiéru hodit a musí se vám líbit. Nutné je věnovat pozornost výkonu a typu světelného zdroje, úspornosti a nízké spotřebě elektrické energie. Svítidla jsou k dispozici v neotřelých designech a v různých materiálech. Oblíbené jsou lustry z matného chromu s úsporným LED osvětlením, nebo netradiční kombinace kovu v moderním pojetí designu s úspornými halogenovými zářivkami. 

Na co myslet při výběru osvětlení

Z estetického hlediska se zaměřte na převažující materiály v místnosti, požadovaný efekt světla, jeho účelovost a umístění. V osvětleném interiéru vnímejte i barvy. Čím je barva stěn a nábytku tmavší, tím více světla pohltí. Světlo a stín využijte cíleně k oddělení pracovního a relaxačního prostoru. Dejte si pozor na zrcadla a lesklé plochy nábytku, které odrážejí světlo. Vhodný je vypínač se stmívačem a plynulou regulací.

Závěsná svítidla do obývacího pokoje

Lustr je klíčovou součástí každého obývacího pokoje. Dokáže oživit i nepříliš zajímavý prostor a vytvořit příjemně útulné prostředí. Typicky se lustr umísťuje do středu místnosti, kde soustředí vnímání prostoru nad velkým stolem, konferenčním stolkem nebo třeba kulečníkem. Nezapomeňte na doplňková světla, jako jsou stojací či stolní lampy a nástěnná svítidla. Hodí se za televizi a do rohů pokojů, kde si čtete. 

lustr

Jak vybrat správný počet ramen lustru

Pro malé pokoje se hodí šesti až osmiramenné lustry a k nim 40 W žárovky. Ty více rozzáří svítidlo a zejména jeho křišťálové komponenty. Krásně pak prosvětlí celou místnost. Pokud se rozhodnete pro víceramenný lustr, můžete použít 25 W žárovky. Pokud dáváte přednost různým variacím intenzity osvětlení, použijte regulátor tlumení osvětlení, kde si lze přizpůsobit intenzitu světla dle potřeby.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *